Güncel
Anasayfa / 2019 FIBA Dünya Kupası / 12 Dev Adamın Zorlu Çin Yolu

12 Dev Adamın Zorlu Çin Yolu

Çin’de düzenlenecek 2019 FIBA Dünya Kupası için ikinci eleme turu önümüzdeki günlerde her takımın oynayacağı ikişer maçla başlayacak. İkinci turun diğer maçlar Kasım sonu, Aralık başında ve Şubat sonunda oynanacak.

Statüye göre takımlar ilk grupta oynadıkları 6 maçın sonucu ile geldikleri ikinci turda ilk üç arasına kalmaya çalışacak. Avrupa’daki dört grupta ilk üçü oluşturan 12 takım Çin vizesini alacak.

Avrupa takımlarında NBA oyuncularından bazıları Eylül maçlarında yer alacak, daha sonraki 4 maç ise NBA oyuncularından yoksun oynanacak.

12 Dev Adam’da Ersan İlyasova, Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ın ağırlıkları düşünüldüğünde Eylül’den sonraki maçlarda işimizin zorlaşacağı ve bu nedenle halen 4-2 olan durumumuzu Karadağ ve Slovenya galibiyetleri ile 6-2’ye getirmemizin avantaj sağlayacağı ortada. Çin’e ipekyolundan değil, oldukça engebeli bir güzergahtan gidebileceğimiz gözüküyor.

TÜRKİYE’NİN MAÇ PROGRAMI
14 Eylül
Türkiye-Karadağ

17 Eylül
Slovenya-Türkiye

29 Kasım
Türkiye-İspanya

2 Aralık
Karadağ-Türkiye

22 Şubat
Türkiye-Slovenya

25 Şubat
İspanya-Türkiye

Kaynak: BasketfaulHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Angola – Çekya İddaa Tahmini 24.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Güney Kore’nin Seul kentinden düzenlenen turnuvada Angola Cumartesi saat 11:30’da Çekya …