Anasayfa / 2019 FIBA Dünya Kupası / ABD – Polonya İddaa Tahmini 14.09.19

ABD – Polonya İddaa Tahmini 14.09.19

Dünya Kupası yedincilik maçında ABD Cumartesi saat 11:00’da Polonya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 toplam sayı limitini 167.5 olarak açıklamış.

ABD tartışmasız turnuvanın en büyük hayalkırıklığı. Herkes onlardan şampiyon olmalarını en azından final oynamalarını beklerken kendilerini 7.lik maçı oynarken buldular. Yarı finalde Fransa’ya 79-89 kaybettikten sonra ilk klasman maçında da Sırbistan’a 89-94 kaybederek buralara kadar düşmüşlerdi. Mitchell, Walker, Barnes iyi bir turnuva geçiriyorlar ama Avrupa basketbolu ile aradaki makasın her geçen gün biraz daha kapandığını görmeye, anlamaya başlamaları gerekiyor. Bu maçta da Sırbistan maçında olduğu gibi savunmayı önemsemeyeceklerini yüksek tempoda hücuma dayalı bildikleri basketbolu oynayacaklarını düşünüyorum.

Polonya buraya tamamen ilk turdaki kolay grup şansı ile geldi. Zaten son 3 maçlarını da kaybetmelerinden bunu anlıyoruz. İkinci turun ilk maçında ciddi rakipleri Arjantin’e 65-91 sonra da çeyrek finalde İspanya’ya 78-90 kaybetmişlerdi. İlk klasman maçlarında ise Çekya’ya zaman zaman zor anlar yaşatsalar da 84-94 kaybetmekten kurtulamadılar. Waczynski, Ponitka, Slaughter üçlüsüyle hücumda etkili olup 80-85 sayılara çıkıyorlar ama savunmaları vasat olduğu için maç kazanmaları çok zorlaşıyor.

ABD her ne kadar kötü bir turnuva geçiriyor olsa da yüksek tempo ve atletizm  seviyesi anlamında çok tehlikeli bir takım. Bunu da ilk klasman maçında Sırbistan maçında görmüştük. Mental olarak rahatladıkları için artık tamamen hücumu ve istatistikleri düşünüyorlar. Polonya da ilk maçta Çekya karşısında benzer bir basketbol oynadı. Bu formalite maçında da oyuncuların savunmada fazla zaman kaybetmek istemeyeceğini ve bizlere yüksek tempoda bol skorlu bir maç izleteceklerini düşünüyorum.

İddaa Oranı: ÜST (167.5) – 1.55
Bets10 Oranı: ÜST (167.5) – 1.69
Güven İndeksi: 8

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Fiba Eurocup Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Leiden – Bahçeşehir Koleji İddaa Tahmini 29.01.20

FIBA Europe Cup ikinci etap 5.hafta mücadelesinde Leiden Çarşamba saat 22:00’da temsilcimiz Bahçeşehir Koleji ile …