Güncel
Anasayfa / ADATIP Sakarya BŞB / ADATIP Sakarya BŞB Zorlanmadan Kazandı

ADATIP Sakarya BŞB Zorlanmadan Kazandı

18.Uluslararası Cevat Soydaş Turnuvası‘nın ikinci gün ilk maçınta ADATIP Sakarya BŞB ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya geldi. Denk geçmesi beklenen maçta net olarak Sakarya üstünlüğü vardı ve koç Ernak’ın öğrencileri son çeyrekte çok rahat oynadıkları maçı 90-84 kazanmayı bildiler.

Maç oldukça yüksek tempoda başlarken Sakarya, mobil uzunu Nnoko’yu efektif kullandı ve Kamerunlu oyuncunun liderliğinde ilk çeyreği 25-19 önde bitirmeyi de başardılar. İkinci çeyrekte potasını da iyi koruyan Sakarya, hem Pınar Karşıyaka’yı kendine yaklaştırmadı hem de sürekli penetre ederek rahat sayı bulmasıyla farkı da çift hanelere çıkardı, devreye 51-39 üstünlükle girdiler.

Üçüncü çeyrekle beraber Pınar Karşıyaka rakibinin enerjik ve penetreci oyunu karşısında savunmada tamamen düştü ve fark 16 sayıya kadar çıktı. Kontrolü elden bırakmayan Sakarya, son çeyreğe de 69-58 önde girdi. Farkıın 17 sayıya çıkmasına engel olamayan Pınar Karşıyaka, Douglas’ın tempoyu düşürmesi ve takımına ritim kaybetmesinden faydalanarak farkı en azından çift hanelere indirmeyi başardı. Ama tam bir geri dönüş yapamadıkları için kazanan taraf Sakarya oldu.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …