Anasayfa / AEK Atina / AEK – Panathinaikos İddaa Tahmini 21.05.21

AEK – Panathinaikos İddaa Tahmini 21.05.21

Yunanistan Ligi yarı final serisi ikinci maçında AEK Cuma saat 21:15’de Panathinaikos ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 9.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 7.5 olarak açıklamış.

AEK normal sezonda beklentilerin altında kalmış olsa da kadro kalitesi ve özellikl tecrübeli oyuncuların sayısının fazla olmasıyla beraber halen ligin iddialı takımlarından biri. Ama tabi şanssızlıkları Panathinaikos ile yarı finalde karşılaşmaları oldu. İlk maçta OAKA’da bekelenden de iyi bir direnç göstermişler ve son ana kadar oyunda kalarak 78-72 ile kaybetmişlerdi. Savunmada çok iyi iş çıkardıkları gibi Macon ve Zisis liderliğinde hücumda da geri adım atmamışlardı. 

Pana ise Olympiakos’un yokluğunda açık ara ligin en güçlü şampiyonluk adayı tartışmasız. Ancak ilk maçta beklenenden fazla zorlandıkları da bir gerçek. Özellikel AEK’nın sert savunması karşısında epey canları sıkılmış ve 78 sayıda kalarak kazanmışlardı. Sant-Roos’un 18 sayı, Papapetrou’nun 16 sayı ve Hezonja’nın 14 sayısı onları soğuk bir duş almaktan kurtarmıştı ilk maçta. Bray, Papagiannis, Mitoglou gibi diğer silahların devre dışı kalması işlerini zorlaştırmıştı ilk maçta. 

AEK ilk maçta rakibini ciddi şekilde zorlamış ve dişli bir rakip olacağını hatırlatmıştı. Bu maçta da Macon ve Zisis liderliğinde Pana’ya kolay teslim olmayacaklarını düşünüyorum. Atina derbisinde bizleri yine sert ve zaman zaman düşük tempoda bir maçın beklediğini de öngörüyorum ayrıca. Öncelikli tercihim AEK’nın ilk maçta olduğu handikapta kalacağı yönünde olacak. Alternatif olarak da takımların ilk maçtaki sertliği ve savunma disiplinini devam ettireceğini tahmin ettiğim için toplam baremden alt seçeneğini önereceğim.

İddaa Oranı: MS 1 (+9.5) – 1.50
Bets10 Oranı: MS 1 (+7.5) – 1.82
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (Basket Guru) 18.06.21

NBA Doğu Konferansı yarı final serisi 6. maçında Milwaukee Bucks Cuma saat 03:30’da Brooklyn Nets …