Anasayfa / Alba Fehervar / Alba Fehervar – Szombathely İddaa Tahmini 20.05.23

Alba Fehervar – Szombathely İddaa Tahmini 20.05.23

Macaristan Ligi final serisi 2. maçında Alba Fehervar Pazar günü saat 21:00’da Szombathely ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti için oranı 1.67 olarak açıklamışken Rexbet ise oranı 1.87 olarak belirlemiş.

Alba normal sezonu 3. bitirmiş bir takım ve buraya gelmeleri zaten beklenen ekiplerden biriydi. Yarı finalde sürpriz yaparak 7. sıradan karşılarına gelen Kormend’e acımamışlar ve seriyi 3-0 ile süpürmüşlerdi. Ama burada, final serisinin ilk maçında konuk oldukları güçlü rakipleri karşısında fazla varlık gösterememişler ve 12 sayı farkla yenilmişlerdi. 70 sayıda kaldıkları o maçta kaptan Vojvoda 24 sayı, Pongo 14 sayı, 6 ribaund ve Ford 12 sayıi 7 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi.

Normal sezonu lider olarak tamamlayan Szombathely ise çeyrek finalde 4. sıradan gelen dişli rakipleri Zalakeramia’yı zorlanmadan 3-0 ile süpürmüşler, güç gösterisi yapmışlardı adeta. Final serisine de saha avantajı ile başadılar ve ilk maçtan bunun artılarını iyi kullanarak etkili bir savunma anlayışı ortaya koyarak farklı bir galibiyet elde etmişlerdi. 82 sayı ürettikleri o maçta Perl 21 sayı, 6 ribaund, 7 asist ile komple bir performans sergilerken, Cowels 15 sayı ve Barac 12 sayı, 7 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

İki takım arasında bana göre net bir kalite ve seviye farkı var. Szombathely’nin elinde Perl, Cowels, Barac, Pot gibi değerli silahlar var ve ilk maçta da bu yıldız isimlerin liderliğinde kalite farkını direkt olarak skora yansıtmışlardı. Şimdi deplasmanda olacaklar ve dolayısıyla bu kez çift haneli farklarla kazanmalarını düşünmek biraz riskli olabilir. Bunun yerine Szombathely’nin handikapsız, direkt galibiyetini değerlendireceğim. 

İddaa Oranı: MS 2 – 1.67
Rexbet Oranı: MS 2 – 1.87
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Çekya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BK Opava – Decin İddaa Tahmini 28.05.23

Çekya Ligi final serisi 2. maçında BK Opava Pazar günü saat 18:10’da Decin ile karşılaşacak. …