Anasayfa / Alkar / Alkar – KK Split İddaa Tahmini 25.11.22

Alkar – KK Split İddaa Tahmini 25.11.22

Hırvatistan Ligi 9. hafta mücadelesinde Alkar Cuma günü saat 20:00’da KK Split ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad ev sahibi lehine 11.5 handikap belirlemişler.

Alkar ligin formsuz ekiplerinden biri, son 4 maçlarını üst üste kaybettiler ve bu nedenle de 3 galibiyette kaldılar, play-off potasından 1 adım geride kaldılar. Ancak son 3 maçlarını kaybederken kolay lokma olmadıklarını gösterdiklerinin de altını çizelim. Önce deplasmanda Bosco’ya sonra güçlü Cibona’ya içerde 11 ve son olarak yine deplasmanda Skrljevo’ya 3 sayı farkla yenilmişlerdi. 79-76 ile kaybettikleri o son maçta Lisica 27 sayı, 4 ribaund, 6 asist, Polutak 15 sayı ve Brock 14 sayı, 4 asist ile direnen başlıca isimler olmuşlardı.

Split ise Zadar ve Cibona ile beraber ligin şampiyonluk adayları arasında yer alan güçlü takımlarından birisi. Son 3 maçlarını üst üste kazanarak da formda olduklarını gösterdiler. Fakat son 2 maçlarını kazanırken zorlandıklarını, rakiplerini direncini kırmakta problem yaşadıklarını gördük. Önce deplasmanda Gorica’yı 6 sonra da içerde Zabok’u 3 sayı farkla geçebilmişlerdi. 84-81 ile kazanabildikleri ve çok zorlandıkları o son maçta Sullivan 18 sayı, 5 ribaund, Nelson 17 sayı, Shorter 15 sayı, 7 ribaund, 6 asist ve Mavra 13 sayı, 10 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. 

Split deplasman takımı olmasına rağmen güçlü kadrosu ile elbette maçın net favorisi ancak son maçlarda net galibiyetler alamadılar, rakiplerin dirençlerini kırmakta zorlandılar. Ev sahibi Alkar ise onların aksine son maçlarda direnci yükselen, daha iyi basketbol oynayan ama bunu bir türlü sonuçlara yansıtamayan bir takım. Şimdi evlerinde yine dirençlerinin yüksek olacağını, güçlü rakip karşısında motivasyon sorunu yaşamayacaklarını ve kaybederken çift haneli farklar yemeyeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+11.5) – 1.52
Betroad Oranı: MS 1 (+11.5) – 1.69
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Eurocup iddaa tahmin ve analizleri

Hamburg Towers – Hapoel Tel Aviv İddaa Tahmini 07.12.22

7DAYS EuroCup B grubu 7. hafta mücadelesinde Hamburg Towers Çarşamba günü saat 21:30’da Hapoel Tel …