Anasayfa / Almanya Milli Takımı / Almanya – Çekya İddaa Tahmini 19.08.22

Almanya – Çekya İddaa Tahmini 19.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Hamburg’da düzenlenen turnuvada Almanya Cuma günü saat 21:30’da Çekya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Almanya son yıllarda bir jenerasyon değişimi yaşıyor ve bunu en az hasarla atlatmaya çalışıyorlar. Ayrıca bu dönemde özellikle uzun rotasyonunda önemli eksikler var. Kleber, Pleiss, M.Wagner, Hartenstein, Da Silva gibi isimler kadroda yok, hem Dünya Kupası elemeleri hem de EuroBasket’de bu isimlerden faydalanamayacaklar. Dolayısıyla koç Herbert’in eli çok güçlü olmayacak uzun rotasyonunda. Schröder ve F.Wagner’in skorer oyunu ile bu açıklarını kapatmaya çalışıyorlar. Son hazırlık maçlarında ise kendi sikletlerinde olmayan Hollanda karşısında çok zorlanmışlar, 66-68 ile kazanabilmişlerdi. Bu turnuvada tecrübeli uzun Theis’dan faydalanamayacaklar. 

Çekya ise son yıllarda Avrupa basketbolunun yükselen ülkelerinden biri. Sadece EuroBasket seviyesinde değil, Dünya Kupası ve Olimpiyatlar gibi önemli organizasyonlarda da boy göstermeye başladılar. Koç Ginzburg yönetiminde bir ekol olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Ellerinde de Satoransky ve Vesely gibi iki yıldız var onların yanında Balvin, Hruban, Bohacik, Peterka, Auda gibi değerli görev adamlarını yerleştirmiş durumdalar. İyi bir hazırlık dönemi geçiriyorlar, son 2 maçlarında yıldızlarından yoksun zayıf Bulgaristan’ı 93-60 ve denk rakiplerinden Hırvatistan’ı ise 12 sayı farkla geçtiler. 

Turnuvadaki favori takımlar arasında gösterilmeseler de iki takım da o ekipleri zorlayacak seviyedeler. Özellikle Çekya’nın sürpriz yapabileceğini, yüksek potansiyelli bir kadro olduğunu düşünüyorum. Satoransky ve Vesely ikilisinin liderliğinde burada Almanya’daki turnuvada Sırbistan ile final oynamalarını bekliyorum. Yani bu maçta ev sahibi Almanya’yı yenmeleri bence beklenen sonuç olur, bu nedenle de riski azaltmak adına lehlerine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.46
intobet Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.55
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …