Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Angola – Lübnan İddaa Tahmini 04.07.24

Angola – Lübnan İddaa Tahmini 04.07.24

Valencia’da düzenlenen 2024 Paris Olimpiyatları eleme turnuvası A grubu son maçında Angola Perşembe günü saat 18:30’da Lübnan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad misafir takım lehine 11.5 handikap belirlemişler. 

Angola Afrika kıtasının istikrarlı basketbol ülkelerinden birisi ve genelde kıtalarını hep uluslararası turnuvalarda temsil ediyorlar son yıllarda. İlk maçta da ev sahibi güçlü İspanya karşısında gayet iyi direndiklerini gördük, özellikle hücumda beklenmedik kadar aktif oynadılar ve potalarındaki 89 sayıya 81 sayı atarak karşılık verdiler. Bango 15 sayı, 9 ribaund, de Sousa 14 sayı, 6 ribaund ve Fernando 12 sayı, 12 ribaund ile direnen başlıca isimlerdi. 

Lübnan ise buraya kıta kontejından gelen, normal şartlarda bu seviyelerde yeri olmayan bir takım, yani grubun zayıf halkası konumunda. Nitekim ilk maçlarında da güçlü ev sahibi İspanya karşısında bunu net olarak gösterdiler ve özellikle hücumda çok zorlandıkları o maçı 59-104 gibi kalp kırıcı bir skorla kaybetmekten kurtulamadılar. Khayat 20 sayı, 6 ribaund, El Darwich 13 sayı, 4 ribaund ve Spellman 13 sayı, 4 ribaund, 4 asist ile yegane çift haneli skor üretebilen isimleriydi.

İki takım arasında net bir siklet farkı var. Elbette Angola Dünya basketbolunun önde gelen ülkelerinden biri değil ama İspanya karşısında oynadıkları dirençli ve kaliteli basketbolla bir kez daha ne kadar önemli bir takım olduklarını gösterdiler. Bu maçı kazanırlarsa ikinci olarak grubu tamamlayarak yarı finale yükselecekler. Bu motivasyonla beraber kaliteli uzunları Bango, de Sousa ve Fernando’yu yine etkili kullanarak zayıf rakipleri karşısında net bir galibiyet alacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.48
Betroad Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Osos de Manati – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 25.07.24

Porto Riko Ligi çeyrek final serisi 6. maçında Osos de Manati Perşembe günü saat 03:00’da …