Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Angola – Uganda İddaa Tahmini 26.08.22

Angola – Uganda İddaa Tahmini 26.08.22

Fildişi’nin Abidjan kentinde düzenlenen fanusta oynanacak 2023 FIBA Dünya Kupası Afrika elemeleri E grubu maçında Angola Cuma günü saat 19:00’da Uganda ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibinin limitini 77.5 olarak açıklamışlar. 

Angola kıtanın kalbur üstü takımlarından biri. Nitekik ilk turdan buraya 4 galibiyet taşıdılar ve lider Fildişi’nin en güçlü takipçisi konumundalar. İlk tur grubundaki son 2 maçlarında Gine’ye deplasmanda 85 ve Orta Afrika’ya ise evlerinde 76 sayı göndermişlerdi. İlk turda öne çıkan isimler Dundao, Manuel ve Goncalves’den sadece Manuel yok ama Bruno Fernandao’yu kadroya eklemeyi başardılar. Dolayısıyla güçö kaybetmediklerini söyleyebiliriz.

Uganda ise son dönemde devşirme oyuncularının liderliğinde kıtada yükselişe geçmeye çalışan ekiplerden. Ancak ilk turda istediklerini alamadılar ve sadece 1 galibiyet getirebildiler buraya. Devşirme olarak Davies ve Wainright’ı kullandılar, iki isimden de yüksek verim aldılar ama diğer oyuncular onlara yeteri kadar katkı veremedi ki özellikle savunmada sınıfta kaldıklarını gördük bir çok maçta. Son 2 sınavlarında Yeşil Burun’dan 87 ve Nijerya’dan 91 sayı yemişlerdi.

İki takım arasında kadro kalitesi ve sahada oynanan basketbol seviyesi anlamında net farklar var. Evet Uganda’nın elinde devşirme statüsünde Wainright gibi önemli bir silah olacak ama Angola komple bir takım ve oyunun her iki alanında da yüksek enerji ve konsantrasyonla oynuyorlar. Uganda’nın tempoyu forse etmesiyle beraber savunmadaki zaaflarını iyi değerlendireceklerini, Dundao ve Goncalves liderliğinde kazanırken 80 sayıları göreceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (77.5) – 1.59
intobet Oranı: EvSahibi ÜST (77.5) – 1.75
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …