Anasayfa / Arka Gdynia / Arka Gdynia – Trefl Sopot İddaa Tahmini 07.04.22

Arka Gdynia – Trefl Sopot İddaa Tahmini 07.04.22

Polonya Ligi 29. hafta mücadelesinde Arka Gdynia Perşembe saat 18:30’da Trefl Sopot ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.53 olarak belirlemişken Bets10 ise oranı 1.63 olarak belirlemiş.

Gdynia 28 maçtan 11 tanesini kazanabildi ve kendilerine 11. sırada yer bulmuş durumdalar. Düşme potasından uzaktalar, güvenli sulardalar ve play-off şansları da kalmadı. Kalan 2 maçlarına sadece formalite için çıkacaklar. Ancak son haftalarda evlerinde iyi oynadıkları da bir gerçek, kafalarının rahat olması oyunlarına pozitif yansımış durumda. Son 3 iç saha maçlarında sırasıyla GTK, Radom ve Spojnia gibi rakipleri geçmişlerdi. Son olarak Sğojnia karşısında zorlansalar da 2 sayı farkla kazandıklarını gördük. O maçta Woloszyn 13 sayı, 5 ribaund, Boykins 12 sayı, 4 ribaund, 3 asist ve Music 12 sayı, 5 ribaund, 6 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. 

Trefl ise 27 maçtan 13 tanesini kazanabildi ve halen play-off şansı devam eden ekiplerden biri. Kalan 3 maçlarını da kazanarak rakiplerinin kaybetmesini bekleyecekler ki ilk 8 potasından 2 galibiyet gerideler şuanda. Son 3 maçlarından ikisini kaybettiklerini de düşündüğümüzde bu zorlu görevi başalarabilecek güveni vermiyorlar bana. Son 3 deplasman maçlarına baktığımızda Gra ve Szczecin’e çift haneli farklarla teslim olup, direnemezken denk rakiplerinden Dabrowa’yı ise 8 sayı farkla yenmeyi başarmışlardı. O son maçta Sharma 23 sayı, 9 ribaund ve Gruszecki 15 sayı, 3 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimler olmuşlardı. 

İki takım arasında sıralamada olduğu gibi sahada oynanan basketbol anlamında da ciddi farklar olmadığını düşünüyorum. Her ne kadar Trefl’ın kağıt üstünde play-off şansı devam ediyor olsa da oldukça düşük bir ihtimal ve deplasmanlarda sergiledikleri basketbolla bu maç başta olmak üzere ayakta kalmaları zor. Gdynia’nın sezonun kapanış günlerinde taraftarlarına bir galibiyetle veda etmek isteyeceğini, Woloszyn ve Music liderliğinde handikaptan bağımsız olarak kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.53
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.63
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Polonya Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Anwil Wloclawek – Czarni Slupsk İddaa Tahmini 18.05.22

Polonya Ligi üçüncülük serisi ilk maçında Anwil Wloclawek Çarşamba saa 18:30’da Czarni Slupsk ile karşılaşacak. …