Güncel
Anasayfa / Anadolu Efes / Ataman: “Bunları azmettiren Ali Koç’tur. Bu şekilde devam ettiği takdirde Ülker Arena’ya gitmeyeceğim.”

Ataman: “Bunları azmettiren Ali Koç’tur. Bu şekilde devam ettiği takdirde Ülker Arena’ya gitmeyeceğim.”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi ilk maçında Sinan Erdem’de konuk ettiği Fenerbahçe Beko‘ya 56-73’lük skorla farklı kaybeden Anadolu Efes‘de koç Ergin Ataman sert açıklamalarda bulundu.

Son çeyrekte Fenerbahçe farklı önde olmasına rağmen Fenerbahçe tribünlerinin Ergin Ataman aleyhine yaptığı tezahüratlardan sonra son anons gerçekleştirilmiş ve Fenerbahçe tribünlerinin boşaltılacağına dair uyarı yapılmıştı. Anons sonrasında koç Zeljko Obradovic, tribünlere sakin olmaları konusunda çağrıda bulunmuştu.

İşte koç Ataman’ın açıklamaları:

“Fenerbahçe basketbolcularını kutluyorum. Bu akşam daha iyi oynadılar. EuroLeague’de kaybettikleri maçın bir rövanşı olarak görüp onur mücadelesi gösterdiler. Biz karşılık veremedik. Sezonun 80 yada 82. maçında en kötü basketbolumuzu oynadık. Bu bir seri 1-0 öne geçti Fenerbahçe. 2 gün sonra tekrar oynayacağız. Mental olarak takımı daha hazır hale getirmeye çalışacağız. Biz hazır değildik, Fenerbahçe kararlı gelmiş onları kutluyorum.”

“Son 10 senedir bu taraftar grubu tarafından bunlara maruz kalıyorum. İspanya’da finalin başından sonuna kadar küfür ettiler. Ben de heyecanla bir tepki verdim. Bu tepkim Fenerbahçe camiasına değildi. O hakaretlere ben de o anki adrenalinle cevap verdim. Fenerbahçe başkanı yaptığı açıklamalarla bir azmettiricidir. Kendisi de söyledi, Ergin Ataman’ı Arena’da nasıl koruyacağız diye. O günden beri sosyal medya üzerinden yüzlerce tehdit, küfür aldım. İnsanın insanlıktan utanacağı şekilde küfür ve hakaretler işittim.”

“Bunları azmettiren Ali Koç’tur. Bu şekilde devam ettiği takdirde Ülker Arena’ya gitmeyeceğim.”

 Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …