Anasayfa / NBA / Atlanta Hawks: Hedef Birlikte Büyümek

Atlanta Hawks: Hedef Birlikte Büyümek

Geçtiğimiz sezonu 29 galibiyet 53 yenilgi ile noktalayan Atlanta Hawks bu yazı akılcı hamleler yaparak geçirdi. Takımın önemli parçalarından olması beklenen fakat bir türlü istenileni veremeyen Taurean Prince yanı sıra Kent Bazemore ile yolları ayırdılar. Kontratı sona eren Dewayne Dedmon ise Sacramento Kings’in yolunu tuttu.

Taurean Prince ve Kent Bazemore takaslarında Allen Crabbe ve Evan Turner’ı kadrosuna katan Hawks, NBA draftinde dördüncü sıradan De’Andre Hunter ve onuncu sıradan Cam Reddish kadrosuna ekledi. Bu eklemeler dışında Memphis Grizzlies’dan Chandler Parsons’ı Miles Plumlee karşılığında kadrolarına kattılar. Ayrıca serbest oyuncu pazarından Jabari Parker ile 2 yıl için 13 milyon $ karşılığında anlaştılar.

Takımın yaz döneminde yaptığı hamlelere bakıldığında kaybettikleri en önemli oyuncu Dewayne Dedmond oldu. Bu oyuncunun boşluğunu çaylak De’Andre Hunter ile doldurmaya çalışacaklar. Takıma eklenen en önemli parça ise Evan Turner oldu. Gerektiğinde oyun kurabilen ve tecrübesiyle Hawks’ın oyununa boyut katacak bir isim olarak ön plana çıkıyor.

Bunun dışında Brooklyn Nets ve Memphis Grizzlies’dan gelen Allen Crabbe ve Chandler Parsons şişirilmiş kontratlarının son sezonunda olacak. Bu iki oyuncunun yüksek kontratlarının sezon sonunda bitecek olması 2020 free-agent piyasası için Atlanta Hawks’ın elini güçlendiren bir faktör olacaktır.

Takım geçen sezonu 29-53’lük dereceyle tamamlasa da birlikte ilk yıllarını geçiren John Collins ve Trae Young oldukça uyumluydu. Özellikle sezonun ikinci yarısında John Collins’in sakatlıktan dönmesi ve çaylak Trae Young’ın yükselen performansıyla takım olarak daha rekabetçi hale geldiler. Bu uyum önümüzdeki sezon için Atlanta Hawks takımı için itici bir güç olacak mı bunu zaman gösterecek. Trae Young, John Collins, Kevin Huerter’den oluşan takım iskeletiyle zayıf doğu konferansında 30-35 galibiyet sınırına yaklaşmaya çalışacaklar.

Bunu başarırlar mı soru işareti. Çünkü oldukça genç bir nüveleri var. Trae Young’ın fiziksel anlamda daha kuvvetlenmesi ve takıma eklenen parçaların uyumu bu noktada belirleyici olacak. Fakat önümüzdeki yaz bütçede oluşacak boşlukla birlikte  serbest oyuncu pazarında daha aktif olacaklardır.

 

 

 

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Brooklyn Nets – Detroit Pistons iddaa Tahmini 30.01.2020

Brooklyn Nets 30 Ocak 2020 Perşembe günü saat 03:30’da New York Barclays Center’da Detroit Pistons …