Anasayfa / NBA / Atlanta Hawks – Milwaukee Bucks İddaa Tahmini 28.06.21

Atlanta Hawks – Milwaukee Bucks İddaa Tahmini 28.06.21

NBA play-off konferans final serisi üçüncü maçında Atlanta Hawks pazartesi sabaha karşı 03:30’da evinde Milwaukee Bucks ile karşılaşacak. İddaa bu karşılaşmada deplasman takımı galibiyetine 1.34, bets10 ise 1.54 oran açıklamış.

Atlanta Hawks serinin ilk maçını Trae Young ve John Collins’in etkili oyunuyla kazandıktan sonra son karşılaşmada rakibi karşısında dağıldı. Serinin ikinci maçında rakipleri karşısında iki buçuk çeyrek sonunda teslim bayrağını çektiler. Maç içinde 19 top kaybı yaparken bu top kayıplarının 14’ünü elden rakibe verdiler. Bu yüzden Bucks’a geçiş hücumlarından kolay sayı bulma imkanı tanıdılar. Her ne kadar boyalı alana gömülü oynasalar da rakiplerinin fiziksel üstünlüğüyle başa çıkma bahsinde başarısızlar. Bogdanovic’in diz sakatlığı yüzünden performansının düşmesi performansını olumsuz etkiliyor.

Milwaukee Bucks ise serinin ilk maçını kaybettikten sonra ikinci karşılaşmada rakibe net bir mesaj verdi. Maçı iki çeyrek sonunda kapatmayı başardılar. 125-91 kazanırken çaldıkları toplarla buldukları hızlı hücum sayılarıyla Hawks karşısında fark yarattılar. Koç Mike Budenholzer tüm sezon boyunca kullanmadığı adam değişme savunmasını ilk maçın dördüncü çeyreğinden beri devreye soktu. Bu sayede Atlanta’nın hücumdaki etkinliğini sınırlandırdılar. Fiziksel anlamda rakiplerine hemen her pozisyonunda bariz bir üstünlükleri var. Bunu potaya atak ederek serinin ilk iki maçında kullandılar.

Seri üçüncü maçla beraber Atlanta’nın evine taşınıyor. Milwaukee Bucks ikinci maçı 34 sayı farkla kazanarak rakibine net bir mesaj verdi. Önlerinde NBA finallerine çıkmak için bulunmaz bir fırsat var. Rakipleri Hawks’a karşı boyalı alanda istedikleri gibi skor üretebiliyorlar. Üstelik geçiş hücumlarında da çok etkililer. İkili oyunlarda adam değişme savunmasına geçtiklerinden beri Young’ın etkinliğini azalttılar. Serinin üçüncü maçında deplasmanda kazanarak yeniden sürücü koltuğuna geçmelerini bekliyorum. Oran arttırmak isteyen handikap seçeneğine de yönelebilir.

İddaa Oranı: MS 2 – 1.34

Bets10 Oranı: MS 2 – 1.54

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Atlanta Hawks: DeAndre Hunter

Milwaukee Bucks: Donte DiVincenzoHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Chicago Bulls – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 16.10.21

NBA sezon öncesi hazırlık maçında Chicago Bulls cumartesi sabaha karşı 03:00’da United Center’da Memphis Grizzlies …