Anasayfa / NBA / Atlanta Hawks – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 13.08.21

Atlanta Hawks – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 13.08.21

NBA Yaz Ligi’nde Cuma sabaha karşı 04:00’da Atlanta Hawks Philadelphia 76ers ile karşı karşıya gelecek. İddaa bu karşılaşmada Philadelphia 76ers galibiyetine 1.46 oran veriyor. Bets10 ise henüz oranları netleştirmedi.

Atlanta Hawks Yaz Ligi’ndeki ilk maçında Boston Celtics’e son topta kaybedip, Indiana Pacers’ı yine son topta Sharife Cooper’ın üçlüğüyle yendi. Jalen Johnson iki karşılaşmada da double double yaparken Yaz Ligi’ne etkileyici bir başlangıç yaptı. Ligimizden tanıdığımız Akon Purcell iki maçta da ilk beş başlarken çift hanelere çıkmayı başardı. Sharife Cooper ise kazanılan Indiana Pacers maçının kahramanı olurken saha görüşü ve pas yeteneğiyle beğeni topladı.

Phialdelphia 76ers ise ilk maçında Dallas Mavericks karşısında maçın mutlak hakimiydi. Tyrese Maxey, Isaiah Joe ve çaylak Jared Springer’dan oluşan kısa rotasyonlarıyla Mavs karşısında fark yarattılar. Yaptıkları baskılı savunmayla rakibi 23 top kaybına zorlarken farkı bir ara 38 sayıya kadar çıkardılar. Sezon ortasından itibaren daha fazla süre bulmaya başlayan Tyrese Maxey gelişimini sürdürüyor. Dallas karşısında da yayın gerisinden %50 isabetle 21 sayı, 5 ribaunt ve 3 top çalmayla takımın öne çıkan ismi oldu.

Atlanta Hawks Yaz Ligi’nde şu ana kadar oynadığı iki maçta da çaylaklarının gösterdiği etkili performanslarla fark yarattı. Cooper ve Johnson ikilisi takıma liderlik ettiler. Fakat Sixers’in rakibine oranla daha tecrübeli bir kadrosu olduğunu düşünüyorum. Tyrese Maxey ve Jared Springer ile yapacakları baskılı savunmayla Hawks’ı rahatsız etmeleri ve top kaybına zorlamaları çok olası. Bu yüzden taraf bahsinde Sixers’ı rakibine oranla bir adım önde görüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 – 1.46

Bets10 Oranı: –

Güven Endeksi: 8Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 18.08.21

NBA Yaz Ligi mücadelesinde Golden State Warriors Çarşamba saat 02:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. …