Anasayfa / NBA / Atlanta Hawks – San Antonio Spurs İddaa Tahmini (2) 13.02.21

Atlanta Hawks – San Antonio Spurs İddaa Tahmini (2) 13.02.21

NBA normal sezon mücadelesinde Atlanta Hawks, Cumayı Cumartesiye bağlayan gece saat 03:30’da San Antonio Spurs ile karşı karşıya gelecek. İddaa bu maçta ev sahibi ekibin galibiyeti için 1.58 oran belirlemişken, bets10 1.78 oran belirlemiş.

Atlanta Hawks geçtiğimiz gece Dallas karşısında 118-117’lik skorla mağlup olarak son 5 maçtaki 4. mağlubiyetini almıştı. DeAndre Hunter’ın yokluğuna rağmen oldukça iyi bir takım oyunu sergilediklerini söyleyebiliriz. Özellikle Dallas karşısında ikili oyunlarla birlikte iyi bir mücadele çıkardılar. Son anlarda rakiplerine savunmada direnç gösteremeyince mağlubiyetten kaçamamış olsalar da, Trae Young önderliğinde önlerinin açık olduğunu düşünüyorum. John Collins’e ise ayrı bir parantez açmak gerek. Skorer kimliği ve dinamikliğiyle takımda çok büyük bir rol alıyor.

San Antonio Spurs’un da son dönemde parlak bir form grafiğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. 8 maçta 6 galibiyet aldıktan sonra Golden State ile back to back maçında karşılaştılar. Rakiplerine göre yay gerisinden kötü performans sergilemeleri ve 3. çeyrekteki tempoya ayak uyduramamaları sebebiyle 26 sayılık mağlubiyetten kaçamadılar. Koç Popovich Aldridge’in yokluğunda uzun rotasyonunu sağlamakta sıkıntı çekiyor. Walker ve Murray gibi önemli skorerlerin yaşadığı istikrar sorunu maç içinde aksaklıklara neden olabiliyor.

Atlanta Hawks iç sahada oynadığı son maçlardazaman zaman hücum problemleri yaşadı. Fakat takım kimyalarının yüksek olduğunu düşündüğüm için, bu problemin fazla uzun sürmesini beklemiyorum. Diğer taraftaki San Antonio ise kuvvetli bir ekip fakat yüksek tempolara ayak uyduramayabiliyor. Atlanta’nın, Capela’yla birlikte pota altında üstünlük kurmasını bekliyorum. Trae Young ve Collins’in tempolu, skorer kimlikleriyle birlikte galibiyete uzanacaklarını düşünmekteyim.

Eksikler:

Atlanta: Bogdan Bogdanovic, DeAndre Hunter, Rajon Rondo
San Antonio: LaMarcus Aldridge

İddaa Oranı: MS 1 – 1.58
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.76
Güven Endeksi: 7 Hakkında Kaya Pekoğlu

Avatar

Mutlaka bakın

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini (2) 27.02.21

NBA normal sezon mücadelesinde Memphis Grizzlies, Cumayı Cumartesiye bağlayan gece saat 04:00’te Los Angeles Clippers …