Anasayfa / Avtodor Saratov / Avtodor – Zenit İddaa Tahmini 23.03.21

Avtodor – Zenit İddaa Tahmini 23.03.21

VTB Ligi mücadelesinde Avtodor Salı saat 18:00’da Zenit ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 5.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 7.5 olarak açıklamış.

Avtodor bu sezon kadroda da yapılan değişikliklerin etkisiyle istikrarı koruyamadı ve 8-11’lik derecekleriyle zor da olsa 8. sıradan şimdilik play-off yarışında yer alıyorlar. Bu sürecin sorumlusu yönetim tarafından koç Herbert olarak belirlendi ve geçtiğimiz günlerde de yollar ayrıldı. Dolayısıyla takımın sezonun son üçte birlik dilime girilmişken ne yapmaya çalıştığını anlamak biraz güç… Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybettiler ve son 2 maçlarını da üst üste kaybettiler. Bu 2 deplasman mağlubiyetinde önce denk rakiplerinden Kalev’e 8 sonra da güçlü rakiplerden Kuban’a tam 15 sayı farkla yenilmişlerdi.

Zenit ise Euroleague’de son dönemde inişli çıkışlı bir performans sergilemiş olsa da VTB’deki istikrarından bir şey kaybetmedi ve 17-3’lük dereceleriyle liderlik koltuğunda oturmaya devam ediyorlar. Deplasman karneleri de iyi durumda, 9 maçtan 7 tanesini kazandılar evden uzakta. Son olarak VTB sahnesinde konuk oldukları güçlü rakiplerinden CSKA’yı çekişmeli geçen mücadelenin ardından 3 sayı farkla geçmişlerdi. 20 Mart’taki son maçlarında ise konuk ettikleri Enisey’i 13 sayı farkla geçtiler. Black 12 sayı ve Pangos ile Thomas ise 10’ar sayıyla etkili olan isimlerdi.

İki takım arasında zaten bir kalite ve seviye farkı vardı. Avtodor’un koçunu göndermesi ve kısaca sezonu kulübün kafasında bitirmiş olmasıyla beraber bu farkın daha da fazla ön plana çıkacağını düşünüyorum. Zenit gibi Euroleague’de çetin bir play-off yarışının içine girmiş olan ve VTB’de liderliği kaptırmak istemeyen güçlü bir ekibin bu maçta deplasmanda da olsa hata yapmayacağını, kadro kalitesini ve derinliğini parkeye yansıtarak kazanırken düşük handikapı da geçeceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-5.5) – 1.45
Bets10 Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Glasgow Rocks – Manchester Giants İddaa Tahmini 16.04.21

İngiltere Ligi mücadelesinde Glasgow Rocks Cuma saat 21:30’da Manchester Giants ile karşılaşacak. İddaa misafir takım …