Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Avusturya – Polonya İddaa Tahmini 28.08.22

Avusturya – Polonya İddaa Tahmini 28.08.22

2025 FIBA EuroBasket ön elemeleri 2. tur E grubu 2. maçında Avusturya Pazar günü saat 18:00’da Polonya ile karşılaşacak. Betroad ev sahibi lehine 11.5 handikap açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Avusturya kıtanın vasat ekiplerinden biri. Son yıllarda onları hep ön elemelerde izliyoruz ama bir üst seviyeye çıkamıyorlar. Bu turda da ilk maçlarında konuk oldukları denk rakipleri İsviçre karşısında özellikle üretim konusunda çok zorlanmışlar, 74-64 gibi kısır bir skorla kaybetmekten kurtulamamışlardı. O maçta Murati 11 sayı, 4 ribaund, Friedrich 10 sayı ve Rados 10 sayı, 6 ribaund ile yegane çift haneli üretim yapabilen isimlerdi. Mahalbasic’in yokluğunda takımın yıldızları olması beklenen Klepeisz ile Ogunsipe’den toplamda sadece 11 sayılık bir katkı gelmişti.

Polonya ise normal şartlarda kıtanın orta şekerli takımlarından biri. Ama son yıllarda yaşadıkları düşüşler nedeniyle FIBA sıralamasında epey gerilediler ve bu nedenle de EuroBasket için ön eleme oynamak durumda kaldılar. İlk turu bay geçmişlerdi ama ikinci turdan katıldılar ön elemelere. İlk maçlarında ise kadro olarak kendilerinden güçlü olan Hırvatistan’a iyi direnmişler ama sonunu getirememişler ve sahalarında 69-72 ile kaybetmişlerdi. O maçta Ponitka 26 sayı, 6 ribaund, 6 asist ve Slaughter 16 sayı, 2 ribaund ile öne çıkan isimlerdi.

İki takım arasında hem kadro kalitesi hem de tecrübe anlamında net farklar var. Polonya, ilk maçında güçlü rakibi Hırvatistan’a bile çok iyi direnmişti ama kaybetmişti. Şimdi liderlik yarışından kopmamak adına deplasmanda da olsa zayıf rakibi karşısında hata yapmayacaktır. Yine 2 tecrübeli yıldızı Ponitka ile Slaughter’ı devreye sokacaklarını, İsviçre’ye bile çift haneli farklarla kaybeden Avusturya’yı onların da çift haneli farklarla yeneceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
Betroad Oranı: MS 2 (-11.5) – 1.60
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Litvanya A Lyga iddaa tahmin ve analizleri

Neptunas – Pieno Zvaigzdes İddaa Tahmini 03.10.22

Litvanya Ligi mücadelesinde Neptunas Pazartesi günü saat 19:00’da Pieno Zvaigzdes ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …