Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / BAD Basketbol Oskarları sahiplerini buldu

BAD Basketbol Oskarları sahiplerini buldu

Basketbol Adamları Derneği (BAD) tarafından verilen “Geleneksel Basketbol Oskarları” ile “Spora Hizmet Ödülleri” sahiplerini buldu.

Basketbol Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Avni Erboy, Dramalılar Köşkü’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 15 yıldır derneğin başkanlık görevini yürüttüğünü, 13 yıldır da “Basketbol Oskarları”nın verildiğini söyledi.

Ödüle layık görülenlerin 100 kişilik bir jüri tarafından belirlendiğini kaydeden Erboy, ödüllerin Türkiye’nin bu alandaki en prestijli ödülleri olduğunu ifade etti.

Ödüller:

13. Basketbol Oskarları’nda yılın kadın takımı ödülü Yakın Doğu Üniversitesi‘ne, yılın erkek takımı ödülü Fenerbahçe‘ye verildi. Yılın antrenörü Zafer Kalaycıoğlu (Yakın Doğu Üniversitesi), yılın erkek oyuncusu Sertaç Şanlı (Beşiktaş), yılın kadın oyuncusu Tuğçe Canıtez (Fenerbahçe), yılın yöneticisi ise Serdar Yiğitsoy (Edirne) seçildi.

Onur ödüllerine Anadolu Grubu Başkanı ve Anadolu Efes Kulübü Onursal Başkanı Tuncay Özilhan, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyon Başkanı Akif Ümit Uztürk, jüri özel ödüllerine Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takımı oyuncusu Ahmet Efetürk, Akhisarspor Kulübü Başkanı Hüseyin Eryüksel ve Beşiktaş-Basketbol A Milli Takımı asistan koçu Arda Demirbağ layık görüldü.

Yılın sponsoru da Doğuş Grubu adına Ferit Şahenk oldu.

Spora katkı ödüllerine layık görülenler ise şöyle:

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen, eski TFF Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Büyükşehir Belediye Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ganime Nalbantoğlu, Ege Tenis Eğitim Vakfı Asbaşkanı Ayşen Nazlı, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç, gazeteciler İsmail Özelçinler ve Kenan Molla, Fenerbahçe ve Altay’ın eski kalecisi Can Barhan, spor adamı Bircan Taşkınlar, futbol teknik direktörü Ati Göksu, akademisyen İlhan Talas, eski Kuşadası Gençlik Başkanı Ural Alp, eski futbol hakemi ve futbol hakem gözlemcisi Ömer Soysal ve spor adamı Tunç Afşar.

Kaynak: AAHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …