Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / Bahçeşehir Koleji – Petkim Spor İddaa Tahmini 10.05.21

Bahçeşehir Koleji – Petkim Spor İddaa Tahmini 10.05.21

ING Basketbol Süper Ligi 30. hafta mücadelesinde Bahçeşehişr Koleji Pazartesi saat 17:00’da Petkim Spor ile karşılaşacak. Bets10 misafir takımın galibiyeti durumunda toplam sayı limitini 160.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Bahçeşehir 29 maçın ardından hanesine 10 galibiyet yazdırdı ve ne düşme potası ile ne de play-off yarışı ile bir alakaları kalmadı, artık bu maçı formalite icabı oynayıp sonrasında tatile çıkacaklar. Son 5 maçlarından 4 tanesinde izlediğimiz ortak nokta ise yüksek tempo ve bol skordu, bu maçlarda 191, 170, 160 ve 165 sayı üretilmişti. Ayrıca önemli eksiklerle bu maça çıkacaklar, tıpkı son maçta Gaziantep karşısında olduğu gibi Deniz, Hadi, İsmet, Aldridge ve Jankovic bu maçta da forma giyemeyecekler. 

Petkim adına ise çok kritik bir maç olacak. Kazanırlarsa Fethiye maçının sonucu onları ilgilendirmeyecek, ligde kalmayı garantileyecekler. Kaybederlese ise ligde kalabilmeleri için Fethiye’nin de kaybetmesi gerekecek. Son 7 maçlarını da üst üste kaybettiler ve aslına bakarsanız pek de ligde kalabilecek bir direnç veya performans sergilemediler. Son 4 deplasman maçlarından 3 tanesinde ise ortak nokta savunmalarının yumuşak kalması ile beraber bol skor üretilmesiydi. Bu maçlarda sırasıyla 190, 167 ve 177 sayı izlemiştik. 

Normal şartlarda Bahçeşehir tam kadro olsa ve iddiası olsa bu maçta kendi sahasında net favori. Ama hem İsmet, Aldridge, Jankovic gibi önemli eksiklerin bulunması, hem de formalite maçına çıkacak olmaları nedeniyle son Gaizantep maçında olduğu gibi dirençlerinin çabuk kırılacağını tahmin ediyorum. İşi riske atmak istemeyen Petkim’in tüm gücüyle saldıracağını, Vasiliauskas, Ray, Wimbush üçlüsüyle kazanarak ligde kalmayı garantileyeceğini düşünüyorum. Bununla beraber takımların savunma konusunda fazla istekli olacağı bir maç beklemiyorum. Petkim’in tempolu oynamasını, Bahçeşehir’in de atarak onlara cevap vereceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: MS 2 & ÜST (160.5) – 2.29
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Polonya – Brezilya İddaa Tahmini 23.06.21

2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılabilmek için eleme maçlarına çıkacak iki takımın hazırlıklar kapsamında oynayacağı maçta Polonya …