Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / Bahçeşehir Koleji – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 06.05.22

Bahçeşehir Koleji – Yukatel Merkezefendi Belediyesi İddaa Tahmini 06.05.22

ING Basketbol Süper Ligi 30. ve son hafta mücadelesinde Bahçeşehir Koleji Cuma saat 19:30’da Yukatel Merkezefendi Belediyesi ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 13.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 14.5 olarak açıklamış.

Bu sezonun flaş takımlarından biri Bahçeşehir Koleji. Hem Europe Cup’ı kazanarak ülkemize bir Avrupa kupası getirdiler hem de BSL’de play-off biletini kapmayı başardılar, iki ana hedeflerine de ulaşmış oldular. Şuanda 17 galibiyetle 6. sıradalar ve yerlerini koruyarak play-off ilk turunda Efes ya da Fenerbahçe ile eşleşmek istemiyorlar elbette. Ama bunun için kazanmaları yetmiyor, ikili averajda geride oldukları Karşıyaka’nın da Daçka’ya yenilmesini bekleyecekler. Son 2 maçlarında içerde Gaziantep’i 8 ve deplasmanda bir diğer düşme adayı Yalovaspor’u 7 sayı farkla geçmişlerdi. 

Merkezefendi lige bu yaz yeni çıkmış bir takım ama kalıcı olma konusunu son maça kadar başaramadılar. Onlar adına iki senaryo var, ya kazanarak ligde kalmayı kendileri garantileyecek ya da kaybederek Yalovaspor’un da Efes’e kaybetmesini bekleyecekler ligde kalabilmek adına. İlk senaryoyu zorlamaya çalışacaklardır ama son 2 maçta Daçka’ya deplasmanda 14 ve içerde Petkim’e 15 sayı farkla yenildiklerini de belirtelim, direnç seviyelerini yukarı çekmeleri gerekiyor. 

Her iki takımın da kazanma adına farklı motivasyonları var. Ama Bahçeşehir kazansa da 6. sırayı garantilemek için yetmiyor. Diğer taraftan Merkezefendi için bu maç tam anlamıyla hedef maç, kazanırlarsa ligde kalmayı garantiliyorlar. Bu nedenle de deplasmanda da olsalar geçen haftaki düşük direnç seviyelerini yukarı çekeceklerini, German ve Lomazs liderliğinde Bahçeşehir’e zaman zaman zor anlar yaşatarak en azından handikapta kalacaklarını, çift haneli farklarla yenilmeyeceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+13.5) – 1.52
Bets10 Oranı: MS 2 (+14.5) – 1.66
Güven Endeksi: 4Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Brujos de Guayama – Gigantes de Carolina İddaa Tahmini 22.05.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Brujos de Guayama Pazar günü saat 03:00’da Gigantes de Carolina ile …