Anasayfa / Basket Torino / Basket Torino – Tortona İddaa Tahmini 19.06.21

Basket Torino – Tortona İddaa Tahmini 19.06.21

İtalya Serie A2 final serisi ilk maçında Basket Torino Cumartesi saat 21:45’de Tortona ile karşılaşacak. Bets10 toplam sayı limitini 144.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Torino play-off macerasında çeyrek finade Mantova ve yarı finalde Verona’yı geçerek ilerledi. İki seriyi de 3-0 ile süpürdüklerini, yani 6 maçtır kaybetmediklerini belirtmek lazım. Bununla beraber özellikle yarı finalde Verona serisinin son 2 maçında savunmada tam anlamıyla vidaların sıkmışlardı. Sıraısyla 69-51 ve 56-61’lik skorla kazanarak ne kadar sert ve disiplinli bir takım olduklarını göstermiş oldular. Son maçı deplasmanda kazanırken hiç çift haneli skor katkısı alamamışlar ama Campani, Clark, Diop’dan gelen 9’ar sayı kazanmaları için yeterli olmuştu. 

Tortona ise yarı finalde Roma karşısında ciddi anlamda zorlansa da 3-1 ile seriyi atlamayı bilmişti. Kaybettikleri tek maç evlerinde uzatma sonunda gelmiş, kazandıkları 3 maçta ise 1 ve 2 sayılık farklarla, biraz da şanslarının yardımıyla kazanabilmişlerdi. Özetle final öncesi epey yıprandıklarını, adeta ecel terleri döktüklerini rahatklıkla söyleyebiliriz. Son 3 maçtan ikisinde 142 sayı (normal süre) ve 139 sayı çıkmıştı. Onların da savunmayı önemsediğini, sert oynamaya çalıştıklarını ve hücumda da sınırlı bir takım olduklarını biliyoruaz. 

Torino gerek kağıt üstünde gerekse play-off boyunca sergilediği performans seviyesi anlamında rakibinden önde. Ayrıca onlar yarı finali daha rahat geçtiler ve 3-0 ile süpürdükleri için birkaç gün daha fazla dinlendiler Tortona’ya göre. Tortona yarı finalde Eurobasket Roma karşısında epey zorlanmış, şansının da yardımıyla maçları 1-2 sayılık farklarla, son nefeste kazanarak buraya gelebilmişti. İki takımın da yarı final serisilerinde sert ve düşük tempolu maçlar çıkardıklarını, dolayısıyla kısır mücadeleler ortaya çıktığını görmüştük. Finalde de farklı bir senaryo beklemiyorum. Alternatif olarak da ev sahibinin handikaplı galibiyetlerini değerlendirebilirsiniz.  

İddaa Oranı: –
Bets10 Oranı: ALT (144.5) – 1.82
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

fransa pro a basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Limoges – Cholet İddaa Tahmini 23.10.21

Fransa Betclic ELITE Pro A 5. hafta mücadelesinde Limoges Cumartesi saat 21:00’da Cholet ile karşılaşacak. …