Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Belçika – Büyük Britanya İddaa Tahmini 25.08.22

Belçika – Büyük Britanya İddaa Tahmini 25.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri 2. tur I grubu ilk maçında Belçika Perşembe günü saat 21:30’da Büyük Britanya ile karşılaşacak. Betroad misafir takım lehine 10.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış henüz.

Belçika son yıllarda Avrupa basketbolunda yükselişe geçen ülkelerden birisi. Ancak iyi bir hazırlık dönemi geçirmediklerini belirtmek gerekli. Toplam 6 hazırlık maçı yaptılar ve sadece ilk maçta Finlandiya’yı 71-75’lik skorla geçerken sonrasında üst üste 5 maçı da kaybettiler. Son 2 maçlarında denk rakiplerinden Bosna’ya içerde 6 sayı farkla ve deplasmanda madalya adaylarından güçlü Fransa’ya tam 19 sayı farkla yenildiler. Bako, Obasohan, Lecomte ve Gillet takımın öne çıkan silahları.

Britanya da Belçika’nın adımlarını takip ediyor, basketbola yatırımı arttıran ve hedefleri yükselten ülkelerden biri ki son yıllarda üst düzey turnuvalarda boy göstermeye başladılar, EuroBasket’de de yer alacaklar. Elemeler öncesi bir hazırlık maçı yapmadılar. Kadrolarına baktığımızda ellerinde Jamell Anderson, Bigby-Williams, Dan Clark, Ashley Hamilton, Myles Hesson, Killeye-Jones, Luke Nelson, Okereafor, Olaseni, Phillip, Soko, Soluade, Yaboah gibi isimler olduğunu görüyoruz. 

Belçika elbette kağıt üstünde daha iyi bir takım. Ancak hazırlık döneminde açıkçası kötü sinyaller verdiler. Ne üretimde ne de savunmada beklentileri karşılaşayamadılar. Britanya ise atletik özellikleri yüksek ve istediğinde sert savunma yapabilen bir takım. Bu maçta da özellikle Nelson, Olaseni, Phillip, Soko, Soluade, Yeboah gibi isimlerle can yakabileceklerini, Belçika’ya zor anlar yaşatabileceklerini tahmin ediyorum ve kaybetseler de çift haneli farklar yemeyeceklerini, handikapta kalacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: –
Betroad Oranı: MS 2 (+10.5) – 1.69
Güven Endeksi:7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Rusya VTB Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Lokomotiv Kuban – MBA Moscow İddaa Tahmini 03.10.22

VTB Ligi açılış haftası mücadelesinde Lokomotiv Kuban Pazartesi günü saat 20:00’da MBA Moccow ile karşılaşacak. …