Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Belçika – Slovakya İddaa Tahmini 30.06.22

Belçika – Slovakya İddaa Tahmini 30.06.22

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri A grubu 5. maçında Belçika Perşembe günü saat 21:30’da Slovakya ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 15.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 16.5 olarak açıklamış.

Belçika son dönemde Avrupa basketbolunun yükselen basketbol ülkelerinden birisi. Ancak bu eleme gruplarında şuana kadar beklentileri pek karşılayamadılar. İki ekol ülke Letonya ve Sırbistan’ın gerisinde 3. sırada yer alıyorlar 4 maçtan topladıkları 2 galibiyetle. Tabi bu maçı kazanmaları ve hatta kaybederlerse de 26 sayıdan daha az fark yemeleri durumunda 2. turu zaten garantileyeceklerini de belirtelim. Ayrıca bu kez koç Gjergja’nın elinde ideale yakın bir kadro olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Lecomte, Vanwijn, Bako, Obasohan takımın öne çıkan isimleri konumudalar. Tek önemli eksikleri Van Rossom diyebiliriz. 

Slovakya ise Avrupa basketbolunun orta altı, yani vasat ülkelerinden biri. Evet zayıf halkalardan değiller ama senelerdir de bir adım ileri gidemediler açıkçası. Bu grupta da 4 maçlarını kaybettiler şuana kadar ve bu maçı kaybetmelerinin dışında kazansalar bile 26 farktan fazla bir şekilde üstünlük kuramazlarsa yine de elenecekler. Buraya gelmeden önce 24 Haziran’da oynadıkları son hazırlık maçında, Portekiz’deki hazırlık turnuvasında Ukrayna’ya 14 sayı farkla yenilmişlerdi. Son dönemde takımın tek yıldızı konumundaki, yeni sezonda Bahçeşehir’de izleyeceğimiz Brodziansky ve önemli parçalardan biri olan Ihring kadroda olmayacak.

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı var. Belçika son dönemde artık lejyoner oyuncuların artışıyla çıkışa geçmiş bir basketbol ülkesi. Bu maçta da hem evlerinde oynamanın avantajına sahipler hem de kazanmaları durumunda 2. tur biletini kapacak olmalarıyla beraber önemli bir motivasyonla oynayacaklar. Brodziaksy’den yoksun olan Slovakya karşısında Bako, Obasohan, Lecomte gibi isimlerle net bir üstünlük kuracaklarını, handikapı geçerek rahat bir galibiyet alacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-15.5) – 1.44
Bets10 Oranı: MS 1 (-16.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

İtalya – Fransa İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında İtalya Cuma günü saat 21:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın galibiyeti …