Güncel
Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Beşiktaş SJ Hazırlık Maçında Zenit’i Geçmeyi Başardı

Beşiktaş SJ Hazırlık Maçında Zenit’i Geçmeyi Başardı

Beşiktaş Sompo Japan, Gloria-Smart Casual Event Basketbol Turnuvası son maçında Zenit St Petersburg‘u 88-82 mağlup etti.

Siyah beyazlılar karşılaşmaya; Phil Pressey, Erkan Veyseloğlu, Burak Can Yıldızlı, Kyle Gibson ve Joe Alexander beşiyle başladı.

Temsilcimizin ilk sayılarını Phil Pressey’nin pota altından bulduğu basketle kazandı. Hücumlarında çembere takılan ekibimiz, ilk dakikalarda geriye düştü. Phil Pressey ve Erkan Veyseloğlu ile skor üretmeye çalışan ekibimiz ilk çeyreği 27-20 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe tutuk başlayan siyah-beyazlılarımız ilk dakika geride kalırken farkın 13’e çıkmasına engel olamadı(33-20). İlk yarıda son 5 dakika girilirken hücumda etkili olmaya başlayan ekibimiz, Erkan Veyseloğlu, Kyle Gibson ve Ivan Buva ile arka arkaya bulduğu basketlerle farkı eritti ve soyunma odasına 49-45 geride girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına temsilcimiz; Phil Pressey, Burak Can Yıldızlı, Kyle Gibson, Robin Benzing ve Joe Alexander beşiyle çıktı.

İkinci yarıya etkili başlayan Beşiktaş Sompo Japan, Phil Pressey ve Kyle Gibson ile bulduğu basketlerle skoru eşitledi (55-55). Savunma direncini arttıran siyah-beyazlılar, çeyreğin son 5 dakikasına 59-57 önde girdi. Bu dakikadan sonra sahada daha iyi organize olan ve Can Maxim Mutaf’ın hücum performasıyla farkı açan temsilcimiz, çeyreği 69-64 önde tamamladı.

Karşılıklı basketle başlayan son çeyrekte ilk 2 dakikayı siyah-beyazlılar 71-68 önde geçti. İki takımında savunma direncini arttırdığı bu bölümde siyah beyazlılar Erkan Veyseloğlu ve Can Maxim Mutaf ile bulduğu 3 sayılık basketlerle skoru 84-75’e getirdi. Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmadan 88-82 galibiyetle ayrıldı.

Zenit cephesinde Jalen Reynolds (21 sayı 7 ribaund) ve Brandon Jennings’in (14 sayı 5 asist) çabaları yeterli olmadı galibiyet için.

Temsilcimizin istatistikleri şu şekilde;

Kyle Gibson: 26 sayı – 2 ribaund – 1 asist

Can Maxim Mutaf: 14 sayı – 2 ribaund – 1 asist

Erkan Veyseloğlu: 13 sayı – 1 ribaund

Phil Pressey: 12 sayı – 1 ribaund – 4 asist

Joe Alexander: 10 sayı – 7 ribaund

Ivan Buva: 9 sayı – 3 ribaund – 1 asist

Burak Can Yıldızlı: 2 sayı – 2 ribaund

Kenan Sipahi: 2 sayı – 7 asist – 4 ribaundHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …