Anasayfa / Bilbao / Bilbao – Real Betis İddaa Tahmini 14.05.22

Bilbao – Real Betis İddaa Tahmini 14.05.22

İspanya Liga Endesa 34. ve son hafta mücadelesinde Bilbao Cumartesi saat 21:45’de Real Betis ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın lehine 4.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 5.5 olarak açıklamış.

Bilbao ligin flaş takımlarından biri ve son 4 maçlarından 3 tanesini kazanarak da 16 galibiyete ulaştılar ve play-off potasından sadece 1 adım uzakta kaldılar. İşleri bir çok eğere bağlı ama şansları devam ediyor. Bu maçı kazanmaları durumunda eğer Granca ve Murcia kaybederse 8. soradan play-off biletini kapan takım olacaklar, kaybetmeleri durumunda ise şansları kalmayacak. Evlerinde ne kadar iyi oynadıklarını biliyoruz ve 4 maçtır taraftarları önünde de kaybetmiyorlar. Son olarak BCL şampiyonu Tenerife’yi 87-79 gibi net bir skorla geçmişlerdi. Peno’dan faydalanamayacaklar, Goudelock’ın durumu ise maç saatinde belli olacak. 

Betis ise son dönemde yakaladığı form grafiği ile küçük çapta bir mucizeye imza attı ve son 3 maçlarını üst üste kazanarak 12 galibiyete ulaştılar, düşme potasından kurtuldular. 11 galibiyetli 3 takımdan ikisine, hem Fuenlabrada hem de Andorra’ya karşı ikili averajda üstünlükleri var, bu nedenle kaybetmeleri durumunda bile ligde kalma ihtimalleri çok yüksek artık. Son 2 deplasman maçlarında formda Manresa’yı 6 ve denk rakiplerinden Fuenlabrada’yı ise 5 sayı farkla geçmişlerdi. Cvetkovic’in durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok. 

Ev sahibi ekibin kazanması durumunda rakiplerin alacağı sonuçlara göre halen play-off şansı var, dolayısıyla bu maça yüksek motivasyonla çıkacaklar ki ateşli taraftarlarının karşısında ne kadar iyi oynadıklarını biliyoruz. Diğer taraftan Betis ise ligde kalmayı büyük ölçüde garantiledi, kaybetseler de büyük bir mücize olmadıkça ligde kalacaklar gelecek sezon da. Bu nedenle rakibin play-off motivasyonuna karşı cevap verebilecek bir konsantrasyon seviyeleri olacağını düşünmüyorum, oyuncuların aklı şimdiden tatil planlarına kaymıştır. Bu şartlar altında da Bilbao’nun evinde hata yapmayacağını ve kazanırken de düşük handikapı geçeceğini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.48
Rexbet Oranı: MS 1 (-5.5) – 1.74
Güven Endeksi: 4Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol Süper Lig iddaa tahmin ve analizleri

Anadolu Efes – Pınar Karşıyaka İddaa Tahmini 24.05.22

ING Basketbol Süper Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Anadolu Efes Salı günü …