Anasayfa / Bilbao / Bilbao – UCAM Murcia İddaa Tahmini 23.04.22

Bilbao – UCAM Murcia İddaa Tahmini 23.04.22

İspanya Liga Endesa 30. hafta mücadelesinde Bilbao Cumartesi saat 19:00’da UCAM Murcia ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 4.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 3.5 olarak açıklamış.

Bilbao 29 maçın ardından hanesine 13 galibiyet yazdırdı ve düşme potasından 4 adım uzakta kalarak artık rahat bir nefes aldılar diyebiliriz. Hatta kalan 5 maçlarını kayıpsız geçebilirlerse, rakiplerin yapacakları hatalara göre sürpriz bir şekilde play-off bileti bile kapabilirler. Evlerinde yine çok iyi basketbol oynuyorlar ve son 2 maçta güçlü rakipleri, önce Valencia’yı sonra da Real Madrid’i devirdiklerinin altını çizelim. Geçen hafta da formda Granca’ya konuk olmuşlar ve beklenenden çok daha iyi direnekere sadece 2 sayı farkla son nefeste yenilmişlerdi. Eksikleri bulunmuyor bu maç öncesinde.

Koç Alonso yönetimindeki Murcia ise play-off yarışının direkt içinde olan bir ekip. 15 galibiyetle 9. sorada hemen 1 adım geride yer alıyorlar. Kalan 5 maçta hem minimum hata ile oynamaları hem de Granca ve Baskonia’dan birini hatalar yapmalarını beklemek durumundalar. Son 2 maçlarını üst üste deplasmanda oynamışlar ve beklendiği gibi kötü performansların ardından Baskonia ile Manresa’ya 10’ar sayı farkla yenilmişlerdi. Son olarak Manresa karşısında savunmada sınıfta kalmışlar ve 103-93 ile yenilmişlerdi. Eksik ya da sakat oyuncuları bulunmuyor. 

İki takım arasında kağıt üstünde öyle önemli farklar olmadığını, hatta denk güçler olduğunu düşünüyorum. Ama Bilbao’nın son haftalarda evinde sergilediği etkili performans ve aksine Murcia’nın son haftalarda artan deplasman fobisi ibrenin Bilbao’ya kaymasını sağlıyor. Son 2 maçta bu sahada Valencia ve Real gibi güçlü rakipleri devirmenin morali artı özgüveniyle denk rakiplerinden Murcia’ya da şans tanımayıp yeneceklerini düşünüyorum ama tabi riski azaltmak adına lehlerine açılan handikapı da yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 1 (+4.5) – 1.48
Bets10 Oranı: MS 1 (+3.5) – 1.76 
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol Süper Lig iddaa tahmin ve analizleri

Anadolu Efes – Pınar Karşıyaka İddaa Tahmini 24.05.22

ING Basketbol Süper Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Anadolu Efes Salı günü …