Anasayfa / Bitci Baskonia / Bitci Baskonia – Zaragoza İddaa Tahmini 07.05.22

Bitci Baskonia – Zaragoza İddaa Tahmini 07.05.22

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde Bitci Baskonia Cumartesi saat 19:00’da Zaragoza ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler.

Baskonia son dönemde form grafiğini yukarı doğru çıkarmış bir ekip. Son 2 maçlarında Manresa ve Malaga gibi dişli rakipleri geçerek 18 galibiyete ulaştılar ve play-off biletini büyük ölçüde garantilediler. Bununla beraber 6. sıradaki Manresa’dan bir maçları eksik, 1 galibiyet gerideler ama ikili averajda onların önündeler. Artık hedefleri 6. sıradan play-off’a girerek ilk turda Real ve Barça eşleşmelerinden kaçmak olacak. Sakat ya da eksik oyuncuları bulunmuyor. 

Zaragoza ise son haftalarda yakaladığı çıkışla düşme potasından uzaklaşarak güvenli sulara demir atmış durumda. Son 4 maçlarından çıkardıkları 3 galibiyetle 11 galibiyete ulaştılar ve artık düşme hattından 2 adım uzaktalar. Kalan 3 maçlarından bir galibiyet daha çıkarırlarsa gelecek sezon için Endesa biletini kesin olarak ceplerine koymuş olacaklar. Son maçlarında konuk ettikleri denk rakiplerden Bilbao’ya iyi direnmişler ama son topta 80-82 ile kaybetmişlerdi. Sakat ya da eksik oyuncuları bulunmuyor. 

İki takım arasında kadro kalitesi ve son haftalarda oynanan basketbol seviyesi anlamında net farklar var. Baskonia bu sahadaki son maçında 6. sıra için direk rakibi olan Manresa’yı 107-85’lik skorla sahadan silmişti. Dolayısıyla ateşli taraftarları ile de tamamen barışık durumdalar. İlk 6 yarışındaki iddialarını sürdürmek adına bu maçta da hata yapmayacaklarını, Baldwin, Fontecchio, Enoch, Peters gibi yıldız isimleri en verimli şekilde kullanarak rahat bir galibiyet alacaklarını, handikapı aşacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.50
Rexbet Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.70
Güven Endeksi: 3Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

Metropolitan Levallois – Paris İddaa Tahmini 17.05.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 34. ve son hafta mücadelesinde Metropolitan Levallois Salı günü saat …