Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Bosna Hersek Milli Takımının Yeni Koçu Belli Oldu

Bosna Hersek Milli Takımının Yeni Koçu Belli Oldu

Bosna Hersek basınından gelen haberlere göre milli takımın yeni koçu Jasmin Repesa oldu.

Son olarak Olimpia Milano’nun başında görev yapan Hırvat teknik adam, koç Dusko Vujosevic’den boşalan görevi devralacak ve Eylül ayında Bosna Hersek’in FIBA Dünya Kupası Elemele maçları için takımı çalıştırmaya başladı bile. Elemelerin ikinci turu kapsamında K grubunda yer alan Bosna Hersek, sadece 2 galibiyetle Fransa, Çekya, Rusya, Finlandiya ve Bulgaristan’ın ardından son sırada yer alıyor.

1995 yılında başladığı koçluk kariyerinin başında 1997-2000 arasında ülkemizde TOFAŞ’ı da çalıştırmış olan tecrübeli teknik adam, 2012-14 yılları arasında Hırvatistan milli takımının da başantrenörlüğünü yapmıştı. Milli takımla beraber 2013-15 arası Cedevita’yı da çalıştıran Repesa, 2015-17 arasında ise Olimpia Milano’yu çalıştırmış ve geçtiğimiz sezon herhangi bir takımın başında görev almamıştı.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …