Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 04.03.23 (2)

Boston Celtics – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 04.03.23 (2)

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Boston Celtics Cumartesi günü saat 03:30’da Brooklyn Nets ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin limitini 117.5 olarak açıklamışken intobet ise limiti 119.5 olarak belirlemiş.

Boston sadece konferansın değil tüm ligin en formda en iyi basketbol oynayan takımlarından birisi. Son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de 45 galibiyete ulaştılar, Bucks’ın ardından 2. sırada yer alıyorlar. Bununla beraeber evlerine 5 maçlık bir serinin içinde olduklarını ve etkili hücum performansları ile öne çıktıklarını belirtelim. Son 4 iç saha maçlarında rakip potalara 127, 119, 127 ve 117 sayı göndermişlerdi. Gallinari dışında eksikleri yok.

Nets ise takaslarla yıldızlarını gönderdikten sonra Dinwiddie ve Bridges liderliğinde yeniden yapılanma sürecine girmiş bir takım. Sezonun ilk kısmında topladıkları 34 galibiyetle halen play-off potasındalar ama son 4 maçlarını bu yeni ve zayıflamış kadroyla üst üste kaybettiklerini de belirtelim tabiki. Deplasmanda son 6 maçlarını da üst üste kaybettiklerini belirtelim. Bu maçlarda da özellikle savunmada sınıfta kaldıklarını gördük. Minimum 124 sayı yemişlerdi o maçlarda! Sumner, Watanabe ve Simmons’dan bu maçta da faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında net bir kalite ve seviye farkı var. Boston sadece konferansın değil tüm ligin güçlü favorilerinden birisi. Tatum, Brown, White, Brogdon, Smart gibi çok etkili kısaları var ve onların liderliğinde özellikle burada TD Garden’da yüksek tempoda çok skorer bir oyun ortaya koyuyorlar. Son deplasmanlarda minimum 124 sayı yemiş olan, savunması zayıf Nets karşısında da kazanırken 120 sayıları görmelerini bekliyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (117.5) – 1.45
intobet Oranı: EvSahibi ÜST (119.5) – 1.90
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu 28.03.23

NBA’de artık son maçlara gelinmiş durumda. Batı konferansında hiç durmayan bir fırtına var. Dengelerin sürekli …