Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (Basket Guru) 29.05.21

Boston Celtics – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (Basket Guru) 29.05.21

NBA Doğu Konferansı çeyrek final serisi 3. maçında Boston Celtics Cumartesi saat 03:30’da Brooklyn Nets ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 4.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 5.0 olarak belirlemiş.

Boston serinin ilk 2 maçında güçlü rakibi karşısında deplasmanda oynamasının da etkisiyle direnemişti. Sezon içerisinde Brown’u kaybettiler ve onun yokluğunda hem savunmada da hem de hücumda Nets gibi bir rakip karşısında ayakta kalamayacakları öngörülüyordu zaten, nitekim öyle de oldu. Özelikle son maçta 130-108 gibi kalp kırıcı bir skorla yenilmişlerdi, bu mağlubiyetin kağıt üstünde olduğu kada psikolojik anlamda da onları çok yıprattığını düşünüyorum. O maçta Smart 19 sayı ile öne çıkarken, Walker 17 sayı, Fournier 16 sayı ve Thompson 15 sayı, 11 ribaund ile diğer direnen isimlerdi. 

Büyük Üçlüsü’nün tamamen sağlığına kavuşmasıyla neden ligin şampiyonluk adayları arasında gösterildiğini daha net ortaya akoyan Nets, bu seriye de iyi bir giriş yaptı. Ev sahibi avantajıyla beraber ilk 2 maçı farklı kazanarak Celtics’e de bir mesaj vermiş oldular. Özellikle son maçta 130-108 gibi dominant bir skorla kazanmaları serinin geri kalanı için onlara önemli bir psikolojik üstünlük sağlamış durumda. Durant’den gelen 26 sayı ve Harden’ın 20, Irving’in 15 sayılık katkısı önemli kesinlikle ama daha da önemlisi Harris’den gelen 25 sayılık x-faktör katkısıydı. Zaten büyük üçlünün yanına böyle bir x-faktör koydukları zaman durdurulamaz oluyorlar.

Nets ilk 2 maçta Boston’a bu seriyi kazanamazsanız mesajını verdi. Özellikle son maçtaki 22 fark önemliydi. Şimdi onları bu şekilde düşürmüşken deplasmanda ilk maçı da kazanarak son darbeyi vurmak ve süpürgeyi dolaptan çıkarmak istiyorlar. Bu yolda yine Durant liderliğinde Büyük Üçlü aktif olcakken formda Harris’in de onlara destek olmasını bekliyorum. Evet Celtics’de 2-0 sonrası evinde bir reaksiyon göstermek isteyecektir ama bunun maçı kazanmaya ya da son topa kadar oyunda kalmaya yeteceğini düşünmüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-4.5) – 1.35
Bets10 Oranı: MS 2 (-5.0) – 1.53
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Kızıl Yıldız – Mega Soccerbet İddaa Tahmini 13.06.21

Sırbistan Ligi final serisi 3. ve son maçında Kızıl Yıldız Pazar saat 21.30’da Mega Soccerbet …