Anasayfa / Genel / Boston Celtics Chicago Bulls Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 19 Nisan 2017

Boston Celtics Chicago Bulls Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 19 Nisan 2017

Nba‘de playoff rüzgarı çok hızlı başladı. İlk turdaki ilk maçların tümü oynandı ve gördük ki ilk tur bile olsa asla kolay maç yok. Son şampiyon Cleveland daha ilk turdan ecel terleri döktü. Konferans lideri Boston Celtics ilk maçını kaybetti. Herkesin gizli favorilerinden olan Toronto’nun, playoff başlar başlamaz eli ayağa birbirine dolandı. Playoff oynamak ciddi anlamda normal sezonun çok ötesinde bir kontrole ve deneyime sahip olmayı gerektiriyor.

Boston Celtics ile Chicago Bulls takımları arasında bu gece Türkiye saatile 03:00’te serinin 2. maçı oynanacak. 783 iddaa kodlu maçın handikapları 6,5 sayı ile Chicago tarafında. İddaa bu maça aynı zamanda 1.25 düzeyinde handiakpsız kazanma seçeneği açmış. Maçın alt üst baremi ise 205,5 sayı. Yurtdışı bahis sitelerinde bu maç için 1.41 civarında bir oran belirlenmiş. İlk maçnı kaybetmiş, kızgın bir Boston için harika bir oran diye düşünüyorum.

Geçetiğimiz maça göz atmadan bu maça bakmamız sağlıksız olacaktır. Serinin ilk maçı çok önemli bir trajediye sahne oldu. Boston Celtics için normal olmayan bazı koşullar söz konusuydu. Maçtan saatler önce Boston’ın küçük dev adamı Issiah Thomas, çok sevdiği, ve hatta adını ayakkabasına yazdırdığı kızkardeşini bir trafik kazasında kaybetti. Bu acı haberle sarsılan All Star guard, her şeye rağmen takımını yalnız bırakmama kararı aldı. Maçtan önceki antremanda bir kenarda hüngür hüngür ağlayan Thomas için sahada olmak çok ama çok zordu. Takım arkadaşları ve taraftarlar playoffun ilk maçında Thomas’a inanılmaz bir destek verdi. Thomas’ın o maçtaki 33 sayısı galibiyet için yeterli olmadı. Boston ilk yarısını önde kapattığı maçı, ikinci yarıdaki tedirgin basketbolu yüzünden rakibine teslim etti. Fakat bu noktada Chicago takımına da ayrı bir parantez açmak lazım. Rondo, Butler, Wade gibi playoff tecrübesi olan oyuncular sayesinde, maç içinde soğukkanlı bir şekilde geri geldiler. Gerçi Wade ve Rondo için çok verimli bir gece değildi fakat özellikle 30 sayı atan Butler ve kenardan gelen Portis inanılmaz bir katkı yaptılar.

Chicago Bulls normal sezonda nadiren böyle performanslar gösterdi. Sanki kendilerini bu seviyelere saklıyormuş gibiydiler. Hedeflediklerini, daha ilk maçtan çaldılar. Bu maçta kafaları çok daha rahat olacaktır, çünkü evsahibi avantajlarını zaten cebe koymuş durumdalar. Doğu lideri Boston Celtics, eminim ki bu maçta çok agresif, çok hırslı olacaktır. Thomas da geçen 2 günde bir nebze daha toparlanmıştır. Tahminim serinin eşitleneceği yönünde. 

İddaa Oranı: MS 1 (6,5) / 1.70

Bets10 Oranı: MS 1 / 1.35 Hakkında Kaan Yılmaz

Küçük yaşlardan itibaren çeşitli yaş gruplarında futbol oynadım. Geçirdiğim bir sakatlıktan ötürü futboldan pratik düzeyde uzunca bir süre uzak kaldım. Fakat izleyici olarak futboldan koptuğum söylenemez. Öte yandan basketbolu da son derece keyifli buluyorum.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu (2) 25.10.22

NBA’de heyecan Pazartesiyi Salıya bağlayacak gece oynanacak 8 maçla devam edecek. Günün maçlarından oluşturduğum günün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir