Anasayfa / NBA / Boston Celtics – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 17.02.21

Boston Celtics – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 17.02.21

NBA normal sezon mücadelesinde Boston Celtics, Salıyı Çarşambaya bağlayan gece saat 03:00’te Denver Nuggets ile kozlarını paylaşacak. İddaa ve bets10 bu maç için toplam sayı limitini 224.5 olarak belirlemiş.

Boston Celtics son maçlarda kötü sonuçlar alarak geliyor bu karşılaşmaya. Son 5 maçta sadece 1 kere kazanmaları, 5. sıraya kadar düşmelerine mal oldu. Alınan mağlubiyetlerden daha ötesi, bu mağlubiyetleri Detroit ve Washington gibi Doğu konferansının en kötü iki takımı karşısında almış olmaları büyük bir problem. Bu ayın sonuna kadar dönmesi beklenmeyen Smart’ın yokluğunda, savunmayı daha da sağlamlaştırmak zorundalar. Elindeki problem nedeniyle Washington karşısında maçı tamamlayamayan Theis’in durumu şu an için belirsiz.

Denver Nuggets rakibine kıyasla daha iyi bir form yakalamış durumda. Son olarak konuk ettikleri Lakers’ı da yenerek galibiyet serilerini 3’e çıkardılar. Batı konferansında 4. ve 8. sıradaki takımların galibiyet farkları oldukça düşük durumda. O yüzden her maç şimdiden büyük bir öneme sahip oluyor. Jamal Murray’in yavaş yavaş ritmi bulması pozitif bir gelişme olsa da, takımdaki eksik isimler bu pozitif gelişmenin üstünü çizmekte. İlk 5’in daimi oyuncusu olan Millsap da bu gece forma giyemeyecek.

Boston Celtics son maçlarda temposunu kaybetmiş durumda. Koç Brad Stevens’ın takımın as üçlüsü olan Brown, Tatum ve Walker’ı silkelemesi gerekiyor. Yoksa Doğu konferansında sıra kaybetmeye devam edebilirler. Öte taraftaki Denver ise işleri yoluna koymuştu ama ritim kaybettirecek gelişmeler yaşadılar. Bugünkü maçta Boston ev sahibi olmanın avantajıyla birlikte bir adım daha önde. Fakat taraf bahsi biraz sıkıntılı duruyor. Boston Celtics’in savunmasıyla ön plana çıkmasını beklediğim için düşük tempolu bir maç olacağını düşünüyorum. Tercihimi alttan yana yapacağım.

Eksikler: 

Boston: Daniel Theis (belirsiz), Marcus Smart
Denver: Paul Millsap, Will Barton, PJ Dozier, Gary Harris, Monte Harris (belirsiz)

İddaa Oranı: ALT (224.5) – 1.50
Bets10 Oranı: ALT (224.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Kaya Pekoğlu

Avatar

Mutlaka bakın

Chicago Bulls – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 02.03.21

NBA normal sezon mücadelesinde Chicago Bulls, Pazartesiyi Salıya bağlayan gece saat 04:00’te Denver Nuggets ile …