Anasayfa / Boston Celtics / Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 04.05.23

Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 04.05.23

NBA Doğu Konferansı yarı final serisi 2. maçında Boston Celtics Perşembe günü saat 03:00’da Philadelphia 76ers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 toplam sayı limitini 213.5 olarak açıklamışlar.

Normal sezonu konferansta 2. sırada bitiren ve geçen sezon elde ettiği NBA final biletini tekrar kapmak isteyen Boston, bu seriye avantajlı olmasına rağmen kötü başlayan taraf oldu. Rakibin süper yıldızı Embiid’den yoksun olmasını pota altında artıya çeviremediği gibi play-off modunu açan skorer Harden’ı da bırakın durdurmayı yavaşlatamadılar bile! Hal böyle olunca da direnseler de 115-119’luk skorla kaybetmekten kurtulamadılar. Smart’ın durumu maç saatinde belli olacak, Gallinari’nin uzun süreli sakatlığı devam eidyor.

Sixers ilk turda Nets karşısında net bir üstünlük kurarak onları 4-0 ile süpürmüştü. Bunun verdiği özgüven ve dinlenmişlikle bu seriye başladılar. Ama tabi Embiid’in dizindeki problem nedeniyle oynamayacak olması, saha avantajının rakipte olması gibi faktörlerle ibre kendilerinden yana değildi. Bu eksi faktörlere rağmen Harden eski günlerinden bir performans sergiledi ve Boston savunması yokmuş gibi oynayarak tam 45 sayı üretti, Embiid’in yokluğunu hissettirmedi. Onun bu etkinliği sayesinde de hücumda sınıf atladı adeta Sixers. Embiid’in durumu yine maç saatinde belli olacak fakat oynaması zayıf bir ihtimal olarak görünüyor.

Bir tarafta normal sezonun ikincisi diğer tarafta üçüncüsü olunca elbette denk bir mücadele bekliyoruz. Nitekim ilk maçta da bunu gördük. Embiid’den yoksun olmasına rağmen Harden liderliğinde 119 sayı üreten Sixers karşısında Boston’un eli de artmut toplamadı ve savunmada istediklerini alamamış olsalar da hücumda Tatum’un 39, Brown’un 23 ve Brogdon’un 20 sayısı ile ayakta kalarak tam 115 sayı ürettiler. Bu maçta da takımların birbirlerini savunmada durdurmakta zorlanacağını, yine hücum performanslarının ön planda olacağını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (213.5) – 1.47
Best10 Oranı: ÜST (213.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8 Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Yeni Zelanda Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Southland – Taranaki İddaa Tahmini 10.06.23

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Southland Cumartesi günü saat 08:00’da Taranaki ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …