Anasayfa / NBA / Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 18.08.20

Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini (2) 18.08.20

NBA’de play-off heyecanı Orlando kampüsünde pazartesiyi salıya bağlayan gece 01:30’da oynanacak Boston Celtics Philadelphia 76ers maçıyla sürecek. İddaa bu maçta ev sahibi Celtics galibiyetine 1.30, bets10 ise  1.42 oran belirlemiş.

Boston Celtics Orlando kampüsünde oynadığı sekiz maçtan beş galibiyet çıkararak normal sezonu doğu konferansında üçüncü sırada noktaladı. Sıralama maçlarında takım halinde oldukça iyi bir hücum performansı sergileyerek normal sezonda maç başına ürettikleri 113 sayının üzerine çıktılar. Jason Tatum all-star arasından itibaren yükselen formuyla takımın liderliğini üstelenen isim olarak skor yükünü çekiyor. Bunun yanında Gordon Hayward, Jaylen Brown ikilisi oldukça formda. Diz ağrılarından dolayı sırlama maçlarında kısıtlı süreler alan Kemba Walker ise sakatlık sorunları olmasına rağmen işler sıkıştığında takıma gereken katkıyı veriyor.

Philadelphia 76ers ise sıralama maçlarında Ben Simmons’ın dizinden sakatlanarak sezonu kapatmasının ardından doğuyu altıncı sırada tamamlayabildi. Sıralama maçlarında normal sezonun aksine savunmada takım halinde aksadılar. Özellikle kenardan gelen oyuncuların takım içinde rollerinin belirlenmemiş olması play-off döneminde canlarını yakabilir. Josh Richardson’ın top yönlendirici olarak üzerindeki sorumluluk artacaktır. Ben Simmons’ın yokluğunda koç Brett Brown’ın ilk beşte Al Harford’ı uzun forvet pozisyonunda kullanması bekleniyor.

Boston Celtics kanat rotasyonuyla ligin en geniş ve kaliteli kadrolarından birine sahip. Takımın ana problemi bu seri özelinde çemberi savunmak ve Sixers’ın yıldızı Joel Embiid’i hücumda yavaşlatabilmek olacak. Sixers ise işler yolunda gitmediğinde maç konsantrasyonunu kolay kaybedip dağılabilen bir takım. İki uzunlu sistemde rakipleri Celtics ile eşleşmekte sorun yaşayacaklardır. Ayrıca Boston’ın kısa rotasyonunda rakibine ezici bir üstünlüğü bulunuyor. Celtics’in serinin ilk maçında sorunlar yaşayan Sixers karşısında kazanmalarını bekliyorum.

 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.30

Bets10 Oranı: MS 1  – 1.42

Eksikler:

Boston Celtics: Romeo Langford

Philadelphia 76ers: Ben Simmons, Glen Robinson IIIHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Denver Nuggets – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini (2) 23.09.20

NBA play-offlarında batı konferansı final serisi üçüncü maçında salıyı çarşambaya bağlayan gece 04:00’da Denver Nuggets …