Anasayfa / Bourg / Bourg – Dijon İddaa Tahmini 03.06.21

Bourg – Dijon İddaa Tahmini 03.06.21

Fransa Jeep Elite Pro A 18. hafta erteleme maçında Bourg Perşembe saat 19:30’da Dijon ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Bourg 30 maçın ardından hanesine 19 galibiyet yazdırabildi ve kendisine 5. sırada yer buldu. İç saha karnelerine baktığımızda ise 14 maçtan 10 tanesini kazandıklarını ama son 2 maçlarını evlerinde üst üste kaybettiklerini görüyoruz. Ligin zirveye oynayan iki güçlü rakibi Asvel ve Monaco’ya kendi sahalarında yenilmekten kurtulamamışalardı. 31 Mayıs’taki son maçlarında ise konuk oldukları denk rakiplerinden Strasbourg’u 73-81 ile geçerek biraz olsun moral buldular. 

Dijon cephesinde ise ise işler yolunda diyebiliriz. 29 maçtan 23 tanesini kazandılar ve Asvel’in averajla önünde 2. sırada yer alıyorlar. Deplasman karneleri de ligin en iyilerinden biri, 15 maçtan 10 tanesini kazandıkları gibi son 5 maçtan 4 tanesini kazandılar evden uzakta. Son 2 deplasman maçlarında sırasıyla Le Mans’ı 6 ve dişli rakiplerden Levallois’yı 10 sayı farkla rahat geçmişlerdi. 25 Mayıs’taki son maçlarında ise konuk ettikleri bir diğer dişli rakip Strasbourg’a uzatma sonunda 6 sayı farkla yenilmekten kurtulamadılar, 5 maçlık galibiyetleri sona erdi.

Kağıt üstünde iki takım arasında öyle ciddi farklar yok belki ama konu son haftalarda oynanan basketbol seviyesi ve form grafiğine gelince Dijon’un açık ara önde olduğunu görüyoruz. İlk 4 yarışındaki avantajlı konumlarını korumak adına bu yoldaki direkt rakiplerinden biri olan Bourg karşısında da işi son derece ciddiye alacaklarını, deplasmanda olmalarına rağmen agresif ve dirençli oynayacaklarını düşünüyorum. Son haftalarda evinde kötü sonuçlar alan Bourg’un formda rakibi karşısında kazanabilse bile handikapı geçebileceğini, net bir galibiyet alabileceğini düşünmüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.33
Bets10 Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.45
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Polonya – Brezilya İddaa Tahmini 23.06.21

2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılabilmek için eleme maçlarına çıkacak iki takımın hazırlıklar kapsamında oynayacağı maçta Polonya …