Anasayfa / NBA / Brooklyn Nets – Phoenix Suns İddaa Tahmini 24.12.2018

Brooklyn Nets – Phoenix Suns İddaa Tahmini 24.12.2018

Brooklyn Nets pazartesi sabaha karşı evinde Phoenix Suns ile karşı karşıya gelecek. Maç için iddaa henüz oranları açıklamadı. Bets10 ise ev sahibi aleyhine -7,5 sayılık handikap belirleyip toplam sayı limitini 221,5 olarak tespit etmiş.

İki takım da aralık ayını kendi adlarına verimli geçirdi. Brooklyn Nets 8 maçlık galibiyet serisini Indiana Pacers karşısında kaybederek noktaladı. Phoenix Suns ise 4 maçlık galibiyet serisini bu sabaha karşı Washington Wizards karşısında 3 uzatmaya giden maçta yitirdi. Zaten kısıtlı bir kadroya sahip olan Suns cephesinde Wizards karşısında takımın yıldız isimleri TJ Warren ve Devin Booker 50 dakikanın üzerinde süre aldı. Haliyle bu maçtan 24 sonra oynanacak Nets karşılaşmasında yorgun olacaklardır.

İki takımın benzeştiği ortak nokta kadrolarının kalite anlamında oldukça sınırlı oluşu. Bu kalite eksikliğine rağmen Brooklyn Nets bilhassa evinde maçların sonuna kadar oyunun içinde kalıp rakiplerini sonuna kadar zorlayabiliyor. Bunda koçları Kenny Atkinson’ın rolünü yadsımamak gerekiyor. Son olarak evlerinde oynadıkları Indiana Pacers maçında bitime 2,5 dakika kala 3 sayı farkla önde olmalarına rağmen hakemlerin menfi kararları ve Oladipo ile Bogdanovic’in kritik üç sayılık basketleriyle kaybettiler.

Phoenix Suns ise oyun olarak Devin Booker ve TJ Warren’ın hücum performansına son derece bağımlı. Öyle ki onların sakat olduğu periyotta neredeyse hiçbir maça tutunamayarak farklı mağlubiyetler aldılar. Bu 2 oyuncu Phoenix hücumlarının ana silahı. Takımın hücum setleri genellikle bu ikili üzerine kurulu. Zaten kadrolarının yapısı düşünüldüğünde istikrarlı başka skorer oyuncuları yok. Tabii yaşı ilerleyen Jamal Crawford ve zaman zaman maçlarda parlayan ama bu sene beklenen çıkışı yapamayan Josh Jackson’ı bir kenara koyarsak.

Maçtan beklentim yorgun Phoenix Suns karşısında ev sahibi Brooklyn Nets’in handikabı aşarak kolay bir galibiyet alacağı yönünde.

Tahmin: MS1 h: oran:1.70 iddaa

Tahmin: MS1 h: -7,5 oran:1.73 bets10

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Atlanta Hawks – New York Knicks İddaa Tahmini 12.03.2020

NBA Ligi’nde Doğu ekiplerini karşı karşıya getirecek maçta Atlanta Hawks Perşembe gecesi saat 02:30’da New …