Anasayfa / Adriyatik Ligi / Buducnost – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 08.04.21

Buducnost – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 08.04.21

Adriyatik Ligi 18. hafta erteleme maçında Buducnost Perşembe saat 19:00’da Cedevita Olimpija ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için oranı 1.40 olarak açıklamışken Bets10 ise oranı 1.48 olarak belirlemiş.

Buducnost EuroCup’dan elendikten sonra artık tamamen Adriyatik’e konsantre durumda. 21 maçtan topladıkları 18 galibiyetle 4. sırada yer alıyorlar ve liderlik şansları devam ettiği gibi aynı zamanda onları 2 galibiyet geriden ama aynı zamanda da 1 maç eksiğiyle takip eden Cedevita ile kritik bir maça çıkacaklar. Kaybetmeleri durumunda Sloven ekibi onlara bir adım daha yaklaşacak ve eksik maçını da galibiyetle tamamlarsa aynı galibiyet sayısına gelmiş olacaklar. Kazanmaları durumunda ise fark 3 galibiyete çıkacak ve rahatlayacaklar, dolayısıyla onlar adına çift galibiyetlik bir maç gibi olacak desek yanlış olmaz.

Cedevita 20 maçtan 16 tanesini kazanabildi ve şuanda ilk 4 yarışından 2 adım uzak kalmış durumda ama 1 maçları da eksik, onu kazanmaları durumunda aslında fark 1. Diğer taraftan yukarıda belirttiğim gibi onlar adına da çift galibiyetlik bir maç olacak çünkü ilk 4 yarışındaki direkt rakiplerinden biriyle oynuyorlar, galibiyet sayısını düşürmek adına çok kritik olacak. Diğer taraftan bu sezonki deplasman karneleri de iyi durumda diyebiliriz, 9 maçtan 6 tanesini kazandılar. Ancak son deplasman maçlarında ilk 4 yarışındaki bir diğer önemli rakipleri Igokea’ya da kaybettiklerini unutmayalım.

Buducnost EuroCup çeyrek final serisinde Monaco’ya elendi ama çok iyi direndi. Özellikle Reed ve Cobbs etkili oldular ama tabi yeterli olamadılar şampiyonluk favorilerinden biri olan Fransız ekibi karşısında. Sonrasında Adriyatik’deki maçlarında ise 4 Nisan’da konuk ettikleri sezonun dişli rakiplerinden Mega’yı 13 sayı farkla geçmişlerdi. Elbette Cedevita onlara göre çok daha güçlü ve kaliteli bir kadroya sahip ama Buducnost daha önce 9 Mart’ta yine burada Moracca’da Sloven ekibini EuroCup sahnesinde ağırlamış ve 13 sayı farkla geçmişti. Bu maçta Ivanovic, Reed, Cobbs gibi isimlerle sorun yaşamayacaklarını, ve kazanarak ilk 4 yarışında geri adım atmayacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.40
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.48
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Shanghai – Zheijang Golden Bulls İddaa Tahmini 13.04.21

Çin Ligi 56. maç gününde Shanghai Salı saat 10:00’da Zheijang Golden Bulls ile karşılaşacak. İddaa …