Anasayfa / Genel / Cavs – Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 22 Mayıs 2017

Cavs – Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 22 Mayıs 2017

Cavs - Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 22 Mayıs 2017
Cavs – Celtics Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 22 Mayıs 2017

Nba doğu konferansı yarı final 3. Maçında seride 2-0 üstünlüğü olan Cavs evinde Celtics ile karşılaşacak. Quicken Loans Arena’daki maç saat 03.30’da başlayacak.

Bu önemli karşılaşmaya açılan oranlara bakalım hemen, en iyi bürolardan biri olan Bets10’da handikap baremi 15.0 olarak, toplam sayı baremi ise 214.5 sayı olarak belirlenmiş durumda. İddaa’da ise 674 maç koduyla açılan karşılaşmada handikap baremi 16.5 olarak, toplam sayı ise 214.5 sayı olarak belirlenmiş durumda.

Cavs Rencide Ediyor

İkinci maçta bir takımın muhteşem oyununa tanıklık ederken diğer takım adına da içimizin sızladığı anlar yaşadık. Cleveland’ın Boston’a yaptığı şeyi kelimelere dökmek gerçekten güç. Maç başlar başlamaz Cavs takım olarak alev aldı, attıkça attılar, hiç durmadılar. İlk yarı 72-31 gibi tarihi bir farkla bitti, bu ilk yarı farkı bir Nba rekoru olarak kayıtlara geçti. 3. Çeyrekte bir ara 103-52 gibi skor gördük ki bu gerçekten acımasızca bir tablo, hele ki bu seviyede olacak rakamlar değil. Cavs takım olarak o kadar iyi ki resmen akıyorlar sahada. Maçın analizinde Lebron’un içeriye dalışlarını engellemek için daha fazla gömülecekler ve bu durum 3pt atışlarına pozitif yansıyabilir demiştim. Cavs 19 3pt attı maçta. Lebron 30 sayı, Love 21 sayı 12 reb, Irvıng ise 23 sayı ile oynadı. Bench’ten ise 7 tane 3pt ile birlikte tam 40 sayılık bir katkı aldılar. Üçüncü maçta Boston’un tabii ki hiçbir şansı yok, yine absürd bir fark görmemiz mümkün ki bence de öyle olacak. Açılan handikap çok ama çok yerinde.

Celtics Ne Olduğunu Şaşırmış Durumda

İlk maçta o kadar bariz şekilde belli oldu ki bu serinin 4-0 biteceği daha farklı bir son görmek neredeyse kaçınılmazdı. 25 sayı civarında seyreden bir farkla gelen Cavs galibiyeti sonrasında Koç Brad Stevens’ın mutlaka farklı bir şeyler deneyeceğini yazmıştım ama şunu da eklemiştim, “koç ne yaparsa yapsın bunun işleyeceğinden şüpheliyim”. Nitekim Amir Johnson’u keserek yerine Bulls serisi kahramanlarından G.Green’i ilk 5e çekti koç lakin rakip Bulls gibi değildi. Cavs üzerlerinden kamyon gibi geçti, maçı 44 sayı farkla kaybettiler. Bu da yetmezmiş gibi I.Thomas için sezonun son maçı oldu, sakatlanarak sezonu kapattı. Bir fark olacak mıydı derseniz hiçbir fark olmayacaktı oynasa da. Boston ekibi rakibi karşısında çok zayıf kalıyor ve oluşan hiçbir handikapa çare bulamıyor. Fizik olarak, enerji olarak, isteklilik olarak inanılmaz şekilde yetersizler. Serinin üçüncü maçını da büyük farkla kaybetmelerini bekliyorum, o salondan fark yemeden çıkabilecek ne kadro ne de oyun kalitesine sahipler. Psikolojileri zaten hepten bozulmuş durumda. Biz yine rekabetten öte bir üçüncü maç izleyeceğiz.

Cavs – Celtics İddaa Tahmini

İlk iki maçı ortalama 28.5 sayı fark yaparak kazanmış bir Cavs var ve oyuncuların açıklamaları daha da ürkütücü, hiç duracaklarmış gibi durmuyor. Koç Lue 44 sayılık maç sonrasında “sadece oynanan 1 maçtı bu, 200 sayı olsa ne fark eder” dedi. Cavs bence normal sezon liderliğini kaptırmaktan pek hoşnut olmamış, acımasızca davranıyorlar Boston’a. Basketbol dersi veriyorlar adeta. Ben bu maçta da çok rahat bir Cavs galibiyeti göreceğimizi düşünüyorum. Tercihim MS1’den yana.

İddaa Oranı: MS1 (-16.5) / 1.70

Bets10 Oranı: MS1 (-15) / 1.77Hakkında Ekrem Türkkan

1986 İstanbul doğumluyum, işletme ve halkla ilişkiler mezunuyum. Antalya'da yaşamaktayım. NBA ile tanışmam 98-99 yıllarında gerçekleşti ve görkemli sahnenin başından bir daha ayrılamadım. Magic ve Kidd ile başlayan bu NBA tutkusu onlarca efsane oyuncunun harika performanslarına tanıklık ederek bu günlere geldi ve katlanarak büyüdü. Yaklaşık 10 senedir basketbolun bahis kısmı da oldukça ilgimi çekmekte.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu (2) 25.10.22

NBA’de heyecan Pazartesiyi Salıya bağlayacak gece oynanacak 8 maçla devam edecek. Günün maçlarından oluşturduğum günün …