Anasayfa / Cazoo Baskonia / Cazoo Baskonia – FC Barcelona İddaa Tahmini 14.05.23

Cazoo Baskonia – FC Barcelona İddaa Tahmini 14.05.23

İspanya Liga Endesa 33. hafta mücadelesinde Cazoo Baskonia Pazar günü saat 19:30’da FC Barcelona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 168.5 olarak açıklamışlar.

Baskonia ligin iddialı takımlarından birisi konumunda. Euroleague’de şanssız bir şekilde play-off biletini kaptırmış olsalar da Endesa’da zirve takipçisi olarak yollarına devam ediyorlar, Barça ile beraber liderlik koltuğunu paylaşıyorlar. Özellikle evlerinde Buesa Arena’da özel hücum performanslarına imza atıyorlar. Evlerindeki son 3 maçlarında galibiyetler elde ederken o maçlarda aynı zamanda bizlere sırasıyla 204, 173 ve 198 sayı izletmişlerdi. Marinkovic’in durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok.

Barça ise Euroleague’de F4 bileti alarak ana hedefi gerçekleştirdiler. Endesa’da ise şuana kadar topladıkları 27 galibiyetle buradaki rakipleri Baskonia ile beraber liderlik koltuğunu paylaşıyorlar. Onların da son dönemde hücumdaki performanslarını yukarı çektiklerini biliyoruz. Son 2 lig maçlarında rakip potalara 101 ve 94 sayı göndermişler, ne kadar formda olduklarını göstermişlerdi. Bu maçta önemli eksikleri olacak; Higgins, Vesely ve Kalinic’den faydalanamayacak koç Saras. 

İki takım arasında kağıt üstünde ciddi farklar yok özellikle Higgins, Vesely, Kalinic olmayınca Barça’nın kalitesi ve kadro derinliği düşmüş olacak. Baskonia’nın evinde ne kadar etkili bir hücum takımı olduğunu biliyoruz. Bu maçta da Howard, Thompson, Giedraitis liderliğinde tempoyu yukarıda tutup üretimde sorun yaşamayacaklarını, Barça’nın da Mirotic, Laprovittola, Kuric gibi silahlarla onlara net bir şekilde cevap vereceklerini düşünüyorum. Beklentim yüksek tempo, bol skor ve keyifli bir maç olacağı yönünde. 

İddaa Oranı: ÜST (168.5) – 1.55
intobet Oranı: ÜST (168.5) – 1.75
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Çekya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

BK Opava – Decin İddaa Tahmini 28.05.23

Çekya Ligi final serisi 2. maçında BK Opava Pazar günü saat 18:10’da Decin ile karşılaşacak. …