Anasayfa / Cazoo Baskonia / Cazoo Baskonia – FC Barcelona İddaa Tahmini 19.01.23

Cazoo Baskonia – FC Barcelona İddaa Tahmini 19.01.23

Turkish Airlines Euroleague 20. hafta mücadelesinde Cazoo Baskonia Perşembe günü saat 22:30’da FC Barcelona ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda toplam sayı limitini 160.5 olarak açıklamışlar. 

Baskonia bu sezonun iddialı play-off takımlarından birisi. Ancak son dönemde yakaladıkları galibiyet serisini geride bıraktıkları gibi üst üste 3 maçlarını kaybederek kötü bir serinin içinde buldular kendilerini. Ancak bu kötü serinin deplasmanda geldiğinin de altını çizelim. Bu sezon evlerinde 21 Ekim’den bu yana hiç bir platformda kaybetmiyorlar! Hem Euroleague hem de Endesa’daki son 2 maçlarına baktığımızda, yani son 4 iç saha maçlarının tamamında 160 bareminin aşıldığını gördük. Son olarak 15 Ocak’ta konuk ettikleri Badalona’yı zor da olsa 84-83 ile geçmişlerdi. Henry ile Howard’ın durumları maç saatinde belli olacak. 

Barça ise yine güçlü F4 adaylarından biri bu sezon da. Ancak son dönemde inişli çıkışlı bir grafikleri var. Son 3 maçlarından ikisini kaybettiler ki bu kayıplar ilginç şekilde kendi sahalarında gelmişti… Bunun yanında Endesa dahil iki kulvardaki son 4 maçlarına baktığımızda sonuçlardan bağımsız olarak hücumda etkili olduklarını belirtelim. Bu maçlarında 3 tanesinde de 80 baremini aşmışlar, hatta birinde Betis’e tam 104 sayı göndermişlerdi! Satoransky’nin bu maçta dönmesi bekleniyor. 

Kağıt üstünde iki takım arasında elbette bir kadro kalitesi farkı var. Mirotic, Satoransky, Vesely, Kalinic, Higgins gibi isimlerin liderliğinde Barça daha iyi durumda. Ancak Baskonia’nın da özellikle evinde ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu biliyoruz. Howard ile Henry’nin durumları net değil ama onlar olmasa da Thompson, Marinkovic, Giedraitis, Hommes gibi silahlarla Barça’ya yüksek tempoda atarak karşılık vereceklerin, bizlere bol skorlu bir maç izleteceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (160.5) – 1.51
Hovarda Oranı: ÜST (160.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Arjantin Ulusal Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Instituto de Cordoba – Riachuelo İddaa Tahmini 31.01.23

Arjantin Ligi 8. hafta erteleme maçında Institudo de Cordoba Salı günü saat 03:00’da Riachuelo ile …