Anasayfa / Cazoo Baskonia / Cazoo Baskonia – Zalgiris Kaunas İddaa Tahmini 23.11.22

Cazoo Baskonia – Zalgiris Kaunas İddaa Tahmini 23.11.22

Turkish Airlines Euroleague 9. hafta mücadelesinde Cazoo Baskonia Çarşamba günü saat 22:30’da Zalgiris Kaunas ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin limitini 83.5 olarak açıklamışken Rexbet ise limiti 84.5 olarak belirlemiş.

Baskonia koç Penarroya yönetiminde yeni kurulmuş bir takım ama buna rağmen sezona çok iyi bir giriş yaptılar ki şuanda play-off potasında yer alıyorlar. Son 5 maçlarından 4 tanesini kaybederek ise bir düşüş yaşadılar ve bu kötü sekanstan kurtulmak için evlerinde şiddetle bir galibiyete ihtiyaçları var. Üst üste 2 deplasman maçlarında kaybetmeden önce evlerindeki son maçta denk rakiplerinden Maccabi’yi 116-87 gibi farklı bir skorla yenerek kendilerini kanıtlamışlardı. Nitekim evlerinde şuana kadar oynadıkları 4 maçtan 3 tanesini kazandılar ve bu maçlarda rakip potalara ortalamada tam 97 sayı gönderdiler! Enoch ve Hommes’ın durumları maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok. 

Zalgiris de koç Maksyvtis yönetiminde yeniden yapılanan ekiplerden birisi. Onlar da Baskonia gibi beklentileri aştılar şuana kadar. Son 3 maçlarını üst üste kazanarak toplamda 5 galibiyete ulaştılar ve kendilerine play-off potasında şuan için sağlam bir yer edindiler. Ancak deplasman karnelerinin güven vermediğini de belirtelim. Evden uzaktaki ilk 3 maçların kaybettikten sonra son maçta ise denk rakiplerden Asvel’i 76-93 ile geçmişlerdi. Deplasman maçlarında ortalama 84 sayı görüyorlar potalarında. Kalnietis yine forma giyemeyecek, Hayes’in durumu ise maç saatinde belli olacak. 

Ligin iki flaş takımın kapışmasını izleyeceğiz. İki ekip de sürpriz bir şekilde sezonun bu kısmında kendilerine play-off potasında birer yer buldular. Her ne kadar Zalgiris daha formda görünse de aldıkları galibiyetlerin kendi sahalarında olduğunu belirtelim ki Baskonia da evinde çok etkili bir takım. Özellikle taraftarları önünde sergiledikleri skor üretimi ile parmak ıssırttılar şuana kadar, maç başına tam 97 sayı gönderdiler rakip potalara. Bu maçta da Fernando Buesa Arena’da Zalgiris’e üstünlük kuracaklarını ve kazanırken Thompson, Howard, Henry üçlüsünün liderliğinde zorlanmadan 85 baremine ulaşıp geçeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (83.5) – 1.48
Rexbet Oranı: EvSahibi ÜST (84.5) – 1.77
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

Paris – Dijon İddaa Tahmini 03.12.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 11. hafta mücadelesinde Paris Cumartesi günü saat 22:00’da Dijon ile …