Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Cedi ve Ersan Milli Takım Hakkında Konuştular

Cedi ve Ersan Milli Takım Hakkında Konuştular

12 Dev Adam’ın bizi NBA’de temsil eden iki yıldızı Cedi Osman ve Ersan İlyasova beraber NTV‘de Emek Ege’ye özel bir röportaj verdi.

Yıldız oyuncularımız milli takımın durumundan bahsederken önlerindeki Slovenya ve Karadağ maçları hakkında açıklamalarda bulundu.

Cedi Osman, “İsveç mağlubiyeti dışında ilk grupta çok iyi iş çıkardık. Bence şu anda iyi durumdayız ve tam takım olmaktan dolayı ben gerçekten çok mutluyum. Ersan abi de katıldı bize. Sonuçta çok önemli iki maç oynayacağız. Slovenya son Avrupa şampiyonu. Belki aynı kadroyla çıkmayacaklar ama sonuçta şampiyonlar ve biz de ona göre önlem alacağız. Maç maç düşüneceğiz. İlk işimiz Karadağ. Karadağ çok iyi bir takım, bu yüzden Ankara’daki maç çok zorlu olacak. Taraftarımızla birlikte çok iyi bir maç çıkaracağımızı düşünüyorum. Biz bu iki maçı kazanırsak çok rahatlarız” ifadelerini kullandı.

Uzun süre sonra milli takıma geri dönen Ersan İlyasova ise “Türk bayrağını her zaman gururla taşıdım. Bu yaz için önemli bir fırsat elde ettim. Dünya Kupası için önemli eleme maçları oynayacağız. Cedi’nin dediği gibi zorlu maçlar olacak. Hiç kolay geçeceğini düşünmüyoruz. Belki rakiplerimizin bazı oyuncuları gelmedi ama takım olarak çok değerliler. Tam takım olma avantajını kullanarak bu iki maçı kazanmak istiyoruz” dedi.

İlk olarak 14 Eylül’de Karadağ ile Ankara’da oynayacak olan Türkiye, 17 Eylül’de ise Slovenya’ya konuk olacak.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Türkiye – Ürdün İddaa Tahmini 13.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Tükiye Sinan Erdem’de Salı akşamı saat 19:00’da Ürdün‘ü konuk edecek. İddaa …