Anasayfa / Bulgaristan Milli Takımı / Çekya – Bulgaristan İddaa Tahmini 12.08.22

Çekya – Bulgaristan İddaa Tahmini 12.08.22

Hazırlık Maçları kapsamında Çekya Cuma günü saat 18:30’da Bulgaristan ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 20.5 handikap belirlemişken Betroad ise handikapı 22.5 olarak belirlemiş.

Çekya uzun yılların ardından ilk defa tam kadro EuroBasket’e katılacak. Satoransky ve Vesely’nin yanı sıra Krejci de kadroda yer alıyor. Tabi takımın tecrübeli iskeletini oluşturan isimler, Jelinek, Hruban, Bohacik, Auda ve Balvin de yine onların en büyük yardımcıları olacaklar. Dünya Kupası elemelerindeki son maçta, 4 Temmuz’da Vesely ve Krejci’den yoksun kadro Satoransky liderliğinde Litvanya’yı deplasmanda 72-83 ile geçmişti. 

Bulgaristan son yıllarda kıpırdanmaya çalışan, basketbolda istikrarı yakalamak isteyen ülkelerden birisi ama ellerinde sınırlı bir kadro var ki bu maçta takımın 2 yıldızından da faydalanamayacaklar. Hem Bost hem de Vezenkov kadroda yer almıyorlar. Yazın Galatasaray’dan ayrılarak Malaga’ya transfer olan 5 numara Kravish takımın en önemli kozu durumunda. Elbette Bost ve Vezenkov’un takıma gelmesiyle farklı bir kimlik kazanacaklar ama bu halleriyle ayakta kalmaları zor.

Çekya bana göre EuroBasket’in gizli madalya adaylarından biri. Satoransky-Vesely ikilisinin sağlıklı olduklarında bu kadroyla neler başarabildiğini geçtiğimiz yıllarda gördük. Birbirlerini çok iyi tanıyan, makine düzeninde bir takım Çekya. Karşılarında Bost ve Vezenkov gibi iki önemli silahı bulunmayan, vasat bir rakip var. Evet onların da ilk hazırlık maçı olacak ama yine kalitelerini kendi sahalarında oynamanın da avantajıyla göstereceklerini, çok rahat bir galibiyet alacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-20.5) – 1.51
Betroad Oranı: MS 1 (-22.5) – 1.82
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …