Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Çekya – Macaristan İddaa Tahmini 27.08.22

Çekya – Macaristan İddaa Tahmini 27.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri K grubu mücadelesinde Çekya Cumartesi günü saat 19:15’de Macaristan ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 11.5 handikap belirlemişken intobet ise handikapı 10.5 olarak açıklamış.

Çekya kıtanın dişli ve kaliteli basketbol oynayan ülkelerinden birisi. Ancak Satoransky’yi sakatlığa kurban verdikleri için ciddi anlamda güç kaybettiler. Nitekim ondan yoksun çıktıkları hazırlık maçlarında Almanya ve İtalya’ya çift haneli farklarla yenildikten sonra ikinci turdaki ilk maçlarında da konuk oldukları güçlü Fransa’ya 95-60 gibi kalp kırıcı bir skorla kaybetmekten kurtulamadılar. O maçta sadece Hruban 14 sayı, 7 ribaund ve Balvin 12 sayı, 7 ribaund ile çift haneli skor katkısı verebilen isimler olmuşlardı.

Macaristan da son yıllarda kıtanın yükselişe geçen takımlarından biri. Artık önemli turnuvalarda yer alma yolunda adımlar atmaya başladılar. Nitekim ikinci turdaki ilk maçlarında da konuk ettikleri güçlü Litvanya karşısında beklenenden çok daha fazla dürenmişler ama 78-88’lik skorla yenilmekten kurtulamamışlardı. O maçta tecrübeli kaptan Hanga 21 sayı, Vojvoda 15 sayı, 4 ribaund ve Varadi 13 sayı ile öne çıkan isimlerdi. 

Normal şartlarda eğer Satoransky sakatlanmasaydı Çekya için bu maçın net favorisi derdik. Ama şuan için bunu söylemek Litvanya karşısında dirençli bir basketbol oynayan Macarlar için haksızlık olur. Fransa’dan tam 35 sayı fark yemiş moralsiz Çekya’yı yakalamışken Macaristan’ın deplasmanda da olsa Hanga, Vojvoda, Perl, Hopkins dörtlüsü ile direneceğini ve kolay pes etmeyeceğini düşünüyorum. Çift haneli farklarla yenilmeyeceklerine dair tercihimi yapıyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+11.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 2 (+10.5) – 1.76
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Alba Berlin – Crailsheim Merlins İddaa Tahmini 02.10.23

Almanya easyCredit BBL ikinci hafta mücadelesinde Alba Berlin Pazartesi günü saat 19:30’da Crailsheim Merlins ile …