Anasayfa / 2020 Tokyo Olimpiyatları / Çekya – Yunanistan İddaa Tahmini 05.07.21

Çekya – Yunanistan İddaa Tahmini 05.07.21

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na katılacak takımlardan birini belirlemek için Kanada’da düzenlenen elemelerin final maçında Çekya Pazartesi saat 02:05’de Yunanistan ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 8.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak açıklamış. 

Çekya son yıllarda olduğu gibi bu turnuvada da yine flaş performanslara imza attı. Grupta millilerimiz karşısında hiç varlık gösteremediler ve tam 17 sayı farkla yenildiler ama sonrasında son nefeste Uruguay’ı yenerek adlarını yarı finale yazdırmayı başardılar. O maçta Satoransky’nin maça ağırlığını koyması çok kritikti ki Vesely’nin kötü bir turnuva geçirdiğini düşündüğümüzde Balvin’in performansı da çok kritikti. Zaten bunu güçlü Kanada karşısında da net olarak gösterdi. Kanada maçında normal sürenin sonunda rakibin geri dönüşüne engel olamamışlardı. Uzatmada ise Satoransky devreye girip ağırlığını koymuş ve maçı almıştı. 

Yunanistan ise kötü başladığı turnuvada aslında Çekya’ya benzer bir yoldan geçti ve Kanada’ya yenilerek başladığı grupta sonrasında zayıf Çin’i farklı geçerek yarı final biletini kaptı. Calathes ve Sloukas gibi iki maestroya sahip olmanın önemini aslında pek kullanmadılar ya da farkedemediler gruptaki maçlarda. Ama sonrasında yarı final maçında milli takımımız karşısında bu iki isim özellikle Calathes farkını ortaya koymuştu. Ayrıca pota altında Mitoglou ile Papagiannis ikilisi de özellikle ribaundlarda etkili bir peformans sergilemişlerdi. Kenardan gelen Larentzakis de bir kez daha x-faktör performansını ortaya koymuş, galibiyetin önemli isimlerinden biri olmuştu. 

İki takım da birbirleirne benzer bir yoldan geçerek finale kadar geldiler. İki ekip de favori olarak çıkmadıkları yarı final maçlarında güçlü rakiplerini eleyerek kötü grup performanslarını geride bıraktıklar, artık özgüvenleri ve moral seviyeleri tavan yapmış durumda. Ayrıca iki takım da oyun kurucu performanslarıyla buraya kadar geldiler bu arada. Bir tarafta Satoransky diğer tarafta Calathes takımlarını sırtladılar buraya kadar getirdiler. Ayrıca Çekya’nın elinde Balvin ile Vesely de var, Papagiannis ile Mitoglou karşısında sorun yaşamayacaklarını düşünüyorum. Dolayısıyla Çekya bir kez daha kolay lokma olmadığını gösterir, favori olarak çıkmadığı bir maçta yine herkesi şaşırtabilir. Ana tercihim Çekya lehine açılan handikapı yanıma almak olacak. Alternatif olarak da yüksek skor seçeneklerini deneyebilirsiniz. 

İddaa Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.46
Bets10 Oranı: MS 1 (+6.5) – 1.82
Güven Endeksi: Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 26.07.21

2020 Tokyo Olimpiyatları 2. gün programında oynanacak 2 maça dair en güvendiğim tahminleri sizler için …