Anasayfa / Genel / Celtics – Cavs Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 26 Mayıs 2017

Celtics – Cavs Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 26 Mayıs 2017

Celtics - Cavs Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 26 Mayıs 2017
Celtics – Cavs Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 26 Mayıs 2017

Nba’de doğu konferansı finalinin 5.maçında seride 3-1 geride olan Boston Celtics evinde Cleveland Cavaliers’ı ağırlıyor. Bu karşılaşma gece 03.30’da başlayacak.

Maça açılan oranlara bakacak olursak, en iyi bürolardan biri olan Bets10’da handikap baremi 10.0 sayı olarak, toplam sayı baremi ise 215.5 sayı olarak belirlenmiş durumda. İddaa’da ise 960 maç koduyla açılmış olan karşılaşmada handikap baremi 9.5 olarak, toplam sayı ise 215.5 olarak belirlenmiş durumda.

İlklerin Yaşandığı Bir Seri

Üçüncü maçı sürpriz bir şekilde kaybeden Cavs düşünce bazında dördüncü maçı kesinlikle alması gerektiğini biliyordu, sorun şu ki bu devre arasında soyunma odasına 10 sayı geride gittiklerinde net bir şekilde kafalarına dank etti. Serinin 2-2 olması demek en az 4-5 gün daha bu seriye kafa yormak ve daha fazla yorulmak anlamına gelecekti ki finaldeki rakipleri Gsw 4-0 ile dinlenmeye ve hazırlanmaya geçmişti bile. 3.maçtan sonra hepimiz etkili bir Cavs bekliyorduk ama maça resmen ruhlarını bırakıp gelmiş gibilerdi, taraftar sanki tiyatro izliyordu. Bir sessizlik bir iştahsızlık… Maça çok kötü başlayıp 16 sayı farkla geriye düştüler, bunu yanı sıra olmayacak şeyler olmaya devam ediyordu. Lebron James henüz daha ikinci çeyreğin ortalarında 4 faulle kenara geliyordu –ki böyle bir şeyin tüm kariyeri boyunca olmuşluğu yok- ve alarm artık çalmaya başlamıştı. Lebron kenara gelince sahneye birinin çıkması gerekiyordu ve maçı 42 sayı ile tamamlayan Kyrie Irvıng bunu yapan kişi oldu. Enfes oynadı, rakip onu savunmakta çaresiz kaldı. Maç sırasında sol ayak bileğini burkmasına rağmen kalkıp devam etti, sorumluluk aldı ve aslında seriyi de almış oldu. “2-2 olamaz, olmamalı. Boston’a 2-2 ile dönemeyiz” demiş maç sırasında sürekli kendi kendine ve bunu başardı da. Kevin Love çok ama çok iyiydi, 17 sayı 17 reb ile oynadı. Lebron faul problemine girmesine karşın 2.yarının neredeyse tamamına yakınında parkede kaldı ve çok istekliydi. Maçı 34 sayı ile tamamlayarak galibiyetin mimarlarından oldu. Şimdi 5. maç için tekrar Boston’dayız. İlk iki maçta evinde ortalama 28 sayı fark yiyen, Thomas’sız Boston. Thomas yokken topu çok daha fazla çeviren, paylaşan bir takımlar ve herkes kendi çapında iyi iş çıkarıyor. Şüphesiz ki Cavs takımı Thomas’lı takımı karşılarında isterdi. Bu serinin burada sonlanması gerektiğinin farkında olan bir Cavs var, daha fazla yorulmak istemeyecekler ayrıca finaldeki rakiplerine daha fazla dinlenme ve hazırlanma fırsatı vermek istemeyeceklerdir. Kazanacaklarını düşünüyorum.

I.Thomas’ın Yokluğu Onları Seriye Ortak Etti

Evet, yukarıdaki cümle ilk düşüncede çok saçma gelebiliyor ama doğru olan şey bu. Cavs’in I.Thomas’lı Boston’ı oyun olarak çok ama çok iyi çözdüğünü ilk iki maçta görebildik. I.Thomas’lı Boston nasıl oynayacağı çok daha kestirilebilen bir takım, o varken her şey belli. 44 sayılık farka giden o ikinci maçta I.Thomas sakatlanıp sezonu kapattı, ben dahil tüm dünya 4-0 ile süpürüleceklerini düşündük ama yanıldık. Çünkü Boston onsuz parkede çok daha fazla akıcı bir basketbol oynuyor ve topu paylaşan bir görüntüde. Cavs’in buna hazırlanmadığı çok açık, bu probleme sahada anlık çözümler üretmeye çalışıyorlar ama çok zorlanıyorlar. Esasen bunu 4.maçta da çözmüş değillerdi, maçı kazandılar ama oyun üstünlüğüyle değil bireysel performans ile kazandılar. Daha doğrusu Boston bireysel performansa kurban gitti. Mesela M.Smart üçüncü maçta 7-10 3pt atarak 27 sayı kaydetmişti, bu maçta ise toplamda 1-9 şut ile 8 sayıda kaldı. Belki o biraz daha etkili olabilip skora etki edebilseydi belki de 2-2’yi yorumluyor olacaktım. 2-2 olsaydı bile, ben Gsw’nin finaldeki rakibini Cavs olarak görüyorum hep orası ayrı ve şu an durum 3-1’e geldi artık bu seri bitti. Boston tekrardan Cleveland’a dönmek isteyecektir şüphesiz ve bunun için şansları da var ama Thomas’sız Boston’a karşı neredeyse 3.maçını oynayacak olan Cavs’de artık oynaya oynaya onları daha iyi tanımaya başlıyor tabii. Boston’un tekrardan Cleveland’a dönebilme ihtimali bana zayıf görünüyor.

Celtics – Cavs İddaa Tahmini

Her ne kadar Cavs kazanır ve seri burada sonlanır olarak düşünsem de taraf bahsinden çok toplam sayı tercihine yönelmek istiyorum çünkü yukarıda da bahsettiğim gibi Boston’un oyun olarak tamamıyla çözüldüğünü düşünmüyorum. Bu akıcı oyunla skor üretmelerini bekliyorum. Bu maça özel belirlenen 214.5 bareminin 4 maçın 3’ünde geçildiğini görüyorum. Barem gayet makul, tercihim Üst’ten yana.

İddaa Oranı: Üst (214.5) / 1.70

Bets10 Oranı: Üst (215.5) / 1.91Hakkında Ekrem Türkkan

1986 İstanbul doğumluyum, işletme ve halkla ilişkiler mezunuyum. Antalya'da yaşamaktayım. NBA ile tanışmam 98-99 yıllarında gerçekleşti ve görkemli sahnenin başından bir daha ayrılamadım. Magic ve Kidd ile başlayan bu NBA tutkusu onlarca efsane oyuncunun harika performanslarına tanıklık ederek bu günlere geldi ve katlanarak büyüdü. Yaklaşık 10 senedir basketbolun bahis kısmı da oldukça ilgimi çekmekte.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Günün NBA Kuponu (2) 25.10.22

NBA’de heyecan Pazartesiyi Salıya bağlayacak gece oynanacak 8 maçla devam edecek. Günün maçlarından oluşturduğum günün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir