Anasayfa / NBA / Chicago Bulls – Houston Rockets İddaa Tahmini 14.12.20

Chicago Bulls – Houston Rockets İddaa Tahmini 14.12.20

NBA sezon öncesi hazırlık maçında pazarı pazartesiye bağlayan gece 03:00’da Chicago Bulls ile Houston Rockets United Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa bu karşılaşma için oranları henüz açıklamadı. Bets10 ise toplam sayı limitini 221.5 olarak tespit etmiş.

Chicago Bulls ilk hazırlık maçında oldukça kötü bir görüntü çizdi. Billy Donovan’ın öğrencileri Houston Rockets karşısında ilk çeyrekte farklı geriye düşüp maçın içine hiç giremediler. Bunda yapılan 20 top kaybının payı büyüktü. Özellikle Coby White, Wendell Carter ve Laurie Markkanen’in oyunda olduğu dönemde Houston Rockets karşısında organize olmakta sorun yaşadılar. Ribauntlarda rakibe üstünlük kursalar da ikinci şans sayılarında rakibe bariz bir üstünlük sağlayamadılar.

İki takım arasında cuma gecesi oynanan maçı deplasman takımı Houston Rockets rahat bir oyunla 125-104 kazanmayı başardı. İki senedir basketboldan uzak kalan John Wall ilk resmi maçında iyi bir performans ortaya koydu. Houston Rockets yayın gerisinden yakaladığı yüksek isabet oranıyla maçı erken koparmayı başardı. Bunun yanında yaptıkları baskılı savunmayla rakiplerini 20 top kaybına zorladılar ki takım olarak sadece 5 top kaybı yapmayı başardılar. Stephen Silas yönetiminde ilk maçlarında topu çok iyi dolaştırıp alan paylaşımını da iyi yaptılar.

Chicago Bulls ilk maçta Houston Rockets hücumları karşısında savunmada adeta uyudu. Rockets eksiklerine rağmen Bulls karşısında rahat kazanırken savunmasıyla da rakibe üstünlük kurdu. Takımın ana hücum silahı James Harden’ın yokluğunda Eric Gordon ve kenardan gelen oyunculardan yüksek skor katkısı almayı başardılar.  Bulls normalde savunmada bu kadar uyuyan bir takım değil. Geçtiğimiz sezon savunma verimliliğinde ligi ilk 10 içinde tamamlamışlardı. Bu karşılaşmada ilk maçtaki farklı mağlubiyeti telafi etmek için daha çok konsantre olmalarını bekliyorum. Tercihim düşük skordan yana.

 

İddaa Oranı: –

Bets10 Oranı: Alt (221.5) – 1.85

Güven Endeksi: 7 

Eksikler:

Chicago Bulls: Thaddeus Young, Garrett Temple, Denzel Valentine

Houston Rockets: James Harden, Christian Wood, P.J. TuckerHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Denver Nuggets – Utah Jazz İddaa Tahmini 18.01.21

NBA normal sezonda pazarı pazartesiye bağlayan gece 04:00’da Denver Nuggets evinde Utah Jazz ile kozlarını …