Anasayfa / NBA / Chicago Bulls: İskelet Sağlıklı Kalabilecek mi?

Chicago Bulls: İskelet Sağlıklı Kalabilecek mi?

Geçtiğimiz sezonu 22 galibiyet ve 60 mağlubiyetle doğu konferansında sondan üçüncü tamamlayan Chicago Bulls yaz döneminde önemli değişikler yaptı. Yaz döneminde takımdan ayrılan en önemli parça pivot Robin Lopez oldu. Bunun yanında Bulls NBA draftinden yedinci sırada oyun kurucu Coby White’ı seçerek kadrosuna önemli bir skorer kattı.

Geçtiğimiz yıl kulüp tarihindeki en kötü derecelerden birini almalarında özellikle takımın iskeletini oluşturan oyuncuların yaşadığı sakatlıklar başrolü oynadı. Bulls rotasyonunda süre alan oyuncular toplamda 290 maç kaçırdı. Özellikle pota altında Wendell Carter Jr ve Laurie Markkanen toplamda 68 maç kaçırırken bu durum takımın ritim bulmasını olumsuz etkiledi.

Geçtiğimiz sezon takas dönemi sona ermeden kadroya eklenen Otto Porter Jr takımın skor potansiyelini bir anda yukarı taşıdı. Özellikle takımın yıldızı Zach LaVine ile iyi bir uyum yakaladılar. Fakat Chicago Bulls takımın omurgasını oluşturan beşi sakatlıklardan dolayı oldukça az kullanabildi.

Bulls’un elde edilen başarısızlığa rağmen koç Jim Boylen ile yola devam etmesi şaşırtıcıydı. Kariyerinde birçok takımda asistan koçluk yapmış olan Boylen’ın kurduğu düzende oyuncuların mutsuz olduğu sezon içinde çok konuşuldu.

Takıma eklenen parçalara gelince Thaddeus Young geçtiğimiz yıl Indiana Pacers formasıyla oldukça iyi bir sezon oynadı. Tomas Satoransky ise atmaktan çok takımı oynatmayı düşünen bir parça. Bu özellik takımın ana skor opsiyonlarının kanat oyuncuları olduğu düşünüldüğünde onu daha değerli kılıyor. Draft seçimi Coby White ise skor potansiyeliyle iştah kabartan bir gard. Fakat özellikle ikili oyun savunmasını geliştirmesi gerekiyor.

Önümüzdeki sezon takımın elde edeceği derecede belirleyici olacak faktör oyuncuların sağlık durumu olacak. Bu takımın çemberi savunma konusunda Wendell-Carter Jr’a ihtiyacı var. Bulls geçtiğimiz sezon Laurie Markkanen, Otto Porter Jr ve Zach Lavine bir arada oynadığında daha dengeli ve rekabetçi bir takıma dönüştü. Koç Jim Boylen’ın takım iskeletini bu üçlü üzerine kurmasını bekliyorum. Bu üçlüden istedikleri verimi alabilirlerse geçtiğimiz sezonki hayal kırıklığını unutturabilirler.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

San Antonio Spurs – Toronto Raptors iddaa Tahmini (2) 27.01.2020

San Antonio Spurs takımı 27 Ocak 2020 Pazartesi günü saat 00:00’da San Antoio AT&T Center’da …