Anasayfa / 2020 Tokyo Olimpiyatları / Çin – Yunanistan İddaa Tahmini 02.07.21

Çin – Yunanistan İddaa Tahmini 02.07.21

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na katılacak takımlardan biri belirleyecek olan elemelerin A grubu mücadelesinde Çin Cuma saat 02:05’de Yunanistan ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 21.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 19.5 olarak açıklamış.

Çin ilk maçta Kanada’ya tam 30 sayı farkla yenilmişti. Dolayısıyla artık son şansları bu maç, kazanmaktan başka bir ihtimalleri yok. Aksi durumda evlerine dönecekler. Kanada karşısında hücumda sorun yaşamadıklarını biliyoruz, Hu 24 sayı ve Zhou 12 sayı ile takımlarını ayakta tutmaya çalışan isimlerdi. Savunma konusunda ise işler hiç yolunda değil tam 109 sayı yiyerek kaybettiler. Dolayısıyla artık savunmayı toparlamaları gerekiyor Yunanistan karşısında ayakta kalabilmek için. 

Yunanistan ise eski gücünde değil. Önemli isimler bu turnuvaya gelemedi sakatlıklarından dolayı. İlk maçta da Kanada karşısında hücumda iyi işler çıkarmış olsalar da savunmada Kanada’nın formda ve dinamil NBA oyuncuları karşısında ayakta kalamamışlardı, 91-97 ile yenilmişlerdi. Onlar da Çin gibi bu maça tamam mı devam mı niteliğinde çıkacaklar. Kazanmaları durumunda da yarı finalde A milli takımımız ile karşılaşacaklar. Kanada karşısında olduğu gibi bu maça da Mitoglou, Calathes, Sloukas, Papagiannis takımın en güvendiği isimler olacaklar. 

İki takım arasında kadro kalitesi anlamında ve uluslararası tecrübe anlamında net farklar var. Yunanistan maçın açık ara favorisi ama bu turnuvada pek iyi görüntü vermedikleri de gerçek. Çin adına da bu maçın son şans olmasının etkisiyle onların da direneceğini düşünüyorum. Kazanmaları büyük sürpriz olur ama en azından uzun rotasyonundaki etkili isimleri ile direneceklerini, kaybederken bu kadar yüksek farklar yemeyeceklerini tahmin ediyorum. Bu nedenle ana tercihim onların lehine açılan handikapı yanıma almak olacak. Alternatif olarak ise Yunanistan için açılan baremden alt seçeneğine yönelebilirsiniz. 

İddaa Oranı: MS 1 (+21.5) – 1.45
Bets10 Oranı: MS 1 (+19.5) – 1.82
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Arjantin – Japonya İddaa Tahmini 01.08.21

2020 Tokyo Olimpiyatları C grubu 3. maçında Arjantin Pazar saat 07:40’da Japonya ile karşılaşacak. İddaa …