Anasayfa / NBA / Cleveland Cavaliers – Atlanta Hawks İddaa Tahmini 16.07.22

Cleveland Cavaliers – Atlanta Hawks İddaa Tahmini 16.07.22

NBA Yaz Ligi’nde Cleveland Cavaliers cumartesi akşamı 22:00’da Cox Pavillon’da Atlanta Hawks ile karşı karşıya gelecek. İddaa bu karşılaşmada ev sahibi takımın galibiyetine 1.51, bets10 ise 1.71 oran vermiş.

Cleveland Cavaliers Yaz Ligi’ndeki son maçında aslarını dinlendiren Detroit Pistons karşısında 82-79 kazanmayı başardı. Pistons karşısında rakibi 22 top kaybına zorlarken bu topların 12’sini elden çaldılar ve geçiş hücumlarında etkili oldular. Çaylak Ochai Agbaji geride kalan dört maçta takımın en skorer ismi oldu. Dört maç sonunda ligin en az top kaybeden takımı oldular. Özellikle yayın gerisinden ritim yakaladıklarında hücumda tehlikeli oluyorlar. Dört maç sonunda ortalama 84.3 sayı üretip potalarında 86.1 sayı gördüler.

Atlanta Hawks ise Yaz Ligi’ne oldukça kötü başlayıp ilk iki maçında Utah Jazz ve New Orleans Pelicans’a farklı kaybettikten sonra son iki maçını Miami ve San Antonio karşısında kazanmayı bildi. Son iki maçlarında Tyrese Martin takımın en skorer ismi oldu. Çaylak A.J. Griffin sakatlığından ötürü Yaz Ligi’nde şu ana kadar forma giyemedi. Takıma liderlik etmesi beklenen Sharife Cooper ise şu ana kadar beklentilerin oldukça uzağında kaldı. Dört maç sonunda 80.3 sayı üretip potalarında 86.8 sayıya izin verdiler.

İki ekip arasında bariz bir kalite farkı olduğunu söylemek oldukça güç. Bu gece denk güçlerin mücadelesini izleyeceğiz ve günlük performanslar maçın kazananını tayin edecek. Bu anlamda Ochai Agbaji ve R.J. Nembhard ikiliki Yaz Ligi’nin genelinde Cavaliers cephesinde belli standardı yakalayan isimler oldu. Bu yüzden bu geceki mücadelede tercihimi ev sahibi ekibin galibiyetinden yana kullacağım.

İddaa Oranı: MS 1 – 1.51

Bets10 Oranı: MS 1 – 1.71

Güven Endeksi: 7Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Indiana Pacers – Phoenix Suns İddaa Tahmini 18.07.22

NBA Yaz Ligi’nde Indiana Pacers ile Phoenix Suns pazarı pazartesiye bağlayan gece 00:30’da Thomas&Mack Center’da …